ניתוחי פנים – שיפורים קטנים הבדלים גדולים

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

יש היום כל כך הרבה הליכים שונים לבחירה, פולשניים ולא פולשניים, עד שכמעט קשה לדעת איזה הליך קוסמטי יעניק לכם את התוצאות הטובות ביותר. בנוסף, יש פעולות כירורגיות פלסטיות המתמקדות בתכונה ספציפית אחת בפנים, בעוד שאחרים מתרכזות בשיפור כל אזור הפנים או כל אזור הצוואר. אז במה לבחור? בסוגיות אלה ואחרות יוכל לעזור לכם רופא מומחה לכירורגיה פלסטית.

אבל רגע לפני שאתם מתחילים לשקול איזה הליך קוסמטי יתאים לפנים שלכם, קחו בחשבון כי רפואת שיניים קוסמטית היא היום חלק בלתי נפרד מהאסתטיקה הכללית. יש האומרים שבפגישה הראשונה שמישהו פוגש אתכם, הדבר הראשון שהוא שם לב אליו, זה העיניים שלכם. אבל מיד אחרי זה הוא מתבונן בפה ובחיוך. אז אם אתם רוצים ליצור רושם ראשוני מדליק, רפואת שיניים קוסמטית מציעה לכם מגוון של טיפולים, בהתאם לצרכים שלכם, כמו: יישור שיניים, הלבנת שיניים או ציפויי חרסינה.

עיצוב הפנים ללא ניתוח

ככול שאנחנו הולכים ומתבגרים, הגוף שלנו הולך ומתכווץ. פשוטו כמשמעו. זה תהליך הדרגתי שמתחיל אי שם בשנות העשרים של חיינו. העור מתחיל לאבד קולגן והגוף מאבד מסת שרירים ומסת עצם, ככול שהשנים עוברות להן.

בנוסף, העור שלנו גם מאבד מגמישותו. ולמרות שזה קורה בכול הגוף, נראה כי הפנים שלנו מתבגרות מוקדם יותר משאר האיברים.

כאשר עור הפנים שלנו מתרופף והרקמה מאבדת נפח, עור הפנים הופך נפול, קמטים מתחילים להופיע, ונראה כי הפתרון האולטימטיבי להשיב את המראה הצעיר, הוא מתיחת פנים. יש שטוענים כי אובדן נפח הפנים הוא המרכיב הקריטי ביותר לטיפול מעבר להתרופפות.

מתיחת פנים כרוכה בהרדמה כללית, התאוששות והחלמה בת שבועיים עד חודש. בתחילה קיימים נפיחות, שטפי דם ואפילו הגבלות בתנועת השרירים.

רובנו לא יכולים או מוכנים שלא לעבוד חודש ולעבור החלמה כה ארוכה. באמצעות מילוי בחומצה היאלורונית בנקודות איסטרטגיות ניתן להגיע לתוצאות טובות גם עבור מי שאינה מוכנה למתיחת פנים.

במידה ויש נפילת לחיים ואובדן קו הלסת התחתונה, ניתן לעצב אותן באמצעות חוטים נספגים מיוחדים.

בנוסף, מתיחת פנים לא משנה את קמטי ההבעה במחצית פנים עליונה. לכך נועד הבוטולינום. שילוב יעיל שלו יחד עם מילוי ייתנו אפקט טוב מאד.

ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים נועד לתקן עפעפיים שמוטים וכרוך בדרך כלל בהסרת עודפי עור, שרירים ושומן. ככול שאנחנו מתבגרים, העפעפיים נמתחים והשרירים התומכים בהם נחלשים. כתוצאה מכך, מתחילים להצטבר עודפי שומן מעל לעפעפיים ומתחתיהם, אשר גורמים למראה הלא נעים של שקיות מתחת לעיניים ומראה של עיניים עייפות.

עפעפיים שמוטות גורמות גם למראה מבוגר יותר. בנוסף, מצב חמור של עור נפול סביב העיניים עלול להפחית את שדה הראייה ההיקפית, ובמיוחד את החלקים העליונים והחיצוניים של שדה הראיה. ניתוח עפעפיים מיועד להפחית או להעלים את בעיות הראייה הללו ולגרום לעיניים להיראות צעירות וערניות יותר.

ניתוחים נוספים המתמקדים באזור אחד בפנים, כמו ניתוח העפעפיים הם: ניתוח הרמת גבות, ניתוח אוזניים בולטות או ניתוח לתיקון חור תנוך האוזן, בדרך כלל עקב חורים שהתארכו יותר מדי.

ניתוח סנטר כפול

אם יש לכם סנטר כפול, ואתם מחפשים דרכים להיפטר ממנו, מנתח פלסטי עשוי להמליץ על ניתוחי סנטר כפול.

ניתוח זה כרוך בשאיבת שומן בצוואר, ניתוח הרמת הצוואר, או שילוב של שניהם. אין ניתוח ספציפי להסרת סנטר כפול, אלא שילוב של גישות שיכולות להסיר עודפי שומן ולהדק את עור הצוואר, על מנת ליצור עור מוצק יותר באזור הסנטר והצוואר.

כמה דברים שחשוב לדעת:

ההמלצה על ניתוח סנטר כפול מבוססת על איכות העור שלכם ועל התוצאות הרצויות.

אנשים בגילאים בין 50 ל-20, שהם בעלי עור אלסטי יותר עשויים להפיק תועלת משאיבת שומן באזור הצוואר. הליך זה מסיר את עודפי השומן אבל לא משפר את איכות העור.

ניתוח הרמת צוואר יכול לתקן גם סנטר כפול, כמו גם עור נפול או רפוי בצוואר.

מתיחת צוואר

ניתן לטפל במיתרים בצוואר באופן סביר עם בוטולינום. למלא עור דק ומקומט ולמצק אותו. במידה והצוואר מאד נפול, יהיה צורך במתיחת צוואר של ממש.

מתיחת צוואר יכולה לשפר מאוד את מראה הצוואר.

הליך זה עשוי לכלול מספר נהלים, כגון:

הסרת עודפי עור

הידוק שרירי הצוואר

שאיבת שומן להסרת עודפי שומן – כמו בסנטר כפול

ישנם רופאים העשויים להציע הליכים אלה, למתיחת צוואר, יחד עם ניתוח למתיחת פנים.