ת"א

נתניה

שאיבת שומן

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

שאיבת שומן לפני ואחרי

תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

שומן היא לא מילה גסה. למעשה, לתאי השומן חלק חשוב בגופנו – הם מהווים את 'מחסן האנרגיה שלנו', אותו הגוף מנצל בעת מחסור במזון. 

כל אחד ואחת מאיתנו נולד עם כמות מסוימת של תאי שומן, המלווים אותנו לאורך החיים. הפרמטר המשמעותי ביותר הקובע את מיקום וכמות תאי השומן בגופנו הוא המרכיב הגנטי – התורשה שלנו.

לאורך השנים גופנו עובר שינויים. הזדקנות הגוף, כמו גם עלייה במשקל עלולה להוביל להצטברות שומן באזורים מסוימים, כאשר בקרב נשים תאי השומן יצטברו בעיקר במותניים, בירכיים ובישבן, ובגברים באזור הבטן והמותניים. חשוב להדגיש כי כאשר מתרחשת עלייה במשקל, תאי השומן גדלים ותופחים, אך כמות התאים אינה משתנה.

ירידה במשקל, פעילות גופנית ושינויים בתזונה לא בהכרח יובילו להתכווצות הרצויה במצבורי השומן, ולעתים מבנה הגוף לא יחזור לעצמו באופן מלא.

נשים וגברים רבים חשים תסכול מחוסר ההצלחה שלהם 'להעלים' את עודפי השומן, למרות מאמצים רבים שמושקעים בכך. בנוסף, הם עלולים לחוות ירידה בביטחון העצמי ובדימוי הגוף בעקבות המראה הלא אסתטי שנוצר כתוצאה מעודפי השומן.

כאן נכנסת לתמונה שאיבת שומן – הליך כירורגי שמטרתו הסרת עודפי השומן העיקשים.

יתרונותיו של ניתוח שאיבת שומן

  • מדובר בהליך כירורגי פשוט, בטוח וקצר, המאפשר הסרה יעילה של עודפי שומן עיקשים מאזורים מסוימים בגוף.
  • שאיבת שומן היא למעשה כלי לעיצוב הגוף, באמצעות הסרת עודפי השומן הקיימים, כאשר הניתוח מאפשר השגת מראה גוף חטוב ואסתטי.
  • ההחלמה מהניתוח מהירה יחסית, וכבר לאחר שבוע אפשר לחזור לשגרה.

מהם אתרי שאיבת השומן הנפוצים?

  • שאיבות השומן נפוצות ביותר הן בבטן, במותניים ובירכיים. עם זאת, ניתן לבצע שאיבת שומן מאזורים רבים נוספים, ביניהם סנטר, זרועות, חזה ועוד.
  • לא פעם, לעודפי השומן באזור הבטן נלווים גם עודפי עור. אלו לא ניתנים להסרה באמצעות שאיבת שומן בלבד, ולכן קיים צורך במתיחת בטן, הכוללת שאיבת עודף השומן לצד הסרת העור העודף, ועיצוב הבטן.

למי מתאימה שאיבת שומן?

שאיבת שומן מתאימה לגברים ולנשים בריאים מעל גיל 18,  הסובלים מהצטברות שומן באזור אחד או יותר בגוף, ואינם מרוצים ממראה גופם.

הניתוח מתאים לבעלי משקל תקין או משקל עודף קל. הוא אינו מיועד להרזיה או לירידה במשקל, ולכן אינו מתאים לסובלים מהשמנת יתר.

כמו כן, הניתוח אינו מומלץ לפני גיל 18, היות ותאי השומן ממשיכים להתפתח לאורך תהליך הגדילה ולכן תוצאות הניתוח עלולות להשתנות.

במקרים בהם קיימים מצבים רפואיים כדוגמת לחץ דם גבוה, או נטייה לדימום יתר – יש להתייעץ עם הכירורג הפלסטי על היתכנות הניתוח. במידה והנטייה לדימום מוגבר נובעת מנטילת תרופות מסוימות – יש להפסיק את נטילתן כשבועיים לפני הניתוח.

בנוסף, הניתוח פחות מתאים עבור בני הגיל השלישי, כיוון שעם הגיל העור מאבד את גמישותו, ולכן שאיבת שומן עלולה להוביל לעור רפוי ומדולדל באזור. במקרים מסוימים ניתן יהיה להתגבר על כך באמצעות הסרת העור הרפוי במהלך הניתוח.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

היערכות לניתוח שאיבת שומן

ייעוץ רפואי הוא הצעד הראשון בהיערכות לניתוח שאיבת שומן. בפגישת הייעוץ יבחן הכירורג הפלסטי את מצבך הבריאותי והמשקל שלך ויוודא שאין מניעה לקיום הניתוח. הפגישה תכלול גם בדיקה גופנית לאיתור מוקדי עודפי השומן הקיימים – גודלם ומיקומם.

חשוב לשוחח בפגישה עם הרופא על כל השאלות שמטרידות אותך סביב הניתוח, ולבצע תיאום ציפיות באשר לתוצאותיו האפשריות. קבלת מירב המידע על מהלך הניתוח ותוצאותיו תסייע לך לקבל החלטה מושכלת, הנכונה עבורך.

במקרה שקיים מצב רפואי ברקע, ייתכן והרופא יפנה אותך לביצוע מספר בדיקות דם או בדיקות אחרות, על מנת לוודא שאכן ניתן לבצע את הניתוח.

מהלך הניתוח

ניתוח שאיבת שומן יכול להמשך עד כשעתיים ומבוצע בהרדמה מקומית – כאשר מדובר בשאיבה מאזור אחד, או בהרדמה אזורית/כללית במידה והניתוח כולל שאיבת שומן ממספר אזורים בגוף.

במהלך הניתוח ניתן לשאוב שומן ממספר אזורים שונים בגוף, כאשר הנפח המקסימלי לשאיבה הוא עד 3 ליטרים.

לפני הניתוח, יסמן הכירורג הפלסטי את השטחים מהם תבוצע שאיבת השומן, כפי שהוחלט ותואם מולך לפני הניתוח.

פעולת שאיבת השומן מתחילה בניפוח אזורי השאיבה, כאשר הרופא יבצע חתכים קטנים באזורי השאיבה, ובעזרת צינורית דקה יחדיר אליהם תמיסת מי מלח וחומרים הפועלים לאלחוש מקומי ולכיוון כלי הדם באזור.

לאחר מכן מבוצעת שאיבת השומן, באמצעות צינורית מתכת דקה, תוך עיסוי אזור השאיבה, המקלה על פעולת פירוק רקמת השומן. בסיום הניתוח החתכים ייסגרו באמצעות תפרים נספגים.

סכמת שאיבת שומן

מהן טכניקות שאיבת השומן הקיימות?

שאיבת השומןשאיבת שומן קלאסית – ניתוח המבוצע באמצעות צינורית קשיחה בעלת פיה מיוחדת המפרקת באופן מכני את רקמת השומן ושואבת אותה בפעולת ואקום למיכל מיוחד (Suction Assisted Lipectomy – SAL). לעתים משתמש המנתח במכשיר המגביר את יעילות הצינורית על ידי ויברציות מהירות (Power Assisted Liposuction – PAL).

שאיבת שומן באמצעות גלי רדיו או לייזר – פירוק השומן מתבצע על ידי גלי רדיו (Radio Frequency Assisted Liposuction – RFAL), או לייזר. רקמת השומן הופכת נוזלית וניתנת לשאיבה קלה יותר. קיים אפקט מיצוק מסוים לרקמה מסביב עקב אפקט החום שנוצר.

פירוק שומן על ידי הקפאה – מיועד למצבורי שומן קטנים בלבד. יתרון השיטה טמון בהיותה לא פולשנית, וחסרונה ביכולתה המוגבלת – הפחתת השומן באזור בכ- 25% בלבד.

המסת שומן על ידי הזרקת אנזים (פוספטידיל כולין אסטראז) – שיטה זו מיועדת למצבורי שומן קטנים ביותר, למשל בצוואר. עם זאת, שימוש בשיטה זו אינו מאפשר שליטה בפירוק השומן, ואינו ממצק את האזור.

פירוק שומן על ידי גלים על-קוליים: שיטה זו כמעט ואינה בשימוש כיום, בשל יעילותה הנמוכה.

החלמה מניתוח שאיבת שומן

במידה ושאיבת השומן בוצעה באזור הבטן, המותניים או הירכיים, בתום הניתוח יבקש ממך הרופא ללבוש מחוך מיוחד. מחוך זה ילווה אותך בשבועיים הראשונים שלאחר הניתוח, ומטרתו לייצר לחץ מתמשך על האזורים בהם בוצעה שאיבת שומן, ובכך למנוע הצטברות נוזלים באזורים אלו. יש להשאר עם המחוך ולא להסירו (אפשר להתקלח אתו).

מחוך לשאיבת שומן
מחוך לשאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן אינו דורש אשפוז, וברוב המקרים המטופל ישוחרר לביתו מספר שעות לאחר הניתוח.

ביומיים שלאחר הניתוח ייתכן שיופיעו הפרשות דמיות. אין סיבה לדאגה – מדובר בהפרשה טבעית של נוזלים מאזורי הניתוח, שתפסק מאליה. בשבוע הראשון להחלמה ייתכן ויופיעו כאבים, שטפי דם, נפיחויות ובצקות.

ההמלצה היא להמנע מפעילות מאומצת ומפעילות גופנית למשך שבועיים – שלושה. מאידך, שכיבה ממושכת ללא תנועה גם לא מומלצת (בשל הסיכון להיווצרות קרישי דם ברגליים), ולכן יש להמנע מכך.

מהם סיבוכי הניתוח?

סיבוכי ניתוח שאיבת שומן נדירים, על אחת כמה וכמה כאשר השאיבה מתמקדת באזור אחד. הסיבוכים כוללים דימום ושטפי דם, זיהום באתרי השאיבה, ירידה בתחושה ועוד. במידה ומופיע לאחר הניתוח חום גבוה, קוצר נשימה, דימום רב או חולשה לא שגרתית – יש לפנות מיד לרופא.

מתי ניתן לראות תוצאות לאחר ניתוח שאיבת שומן?

כבר לאחר מספר שבועות ניתן להתרשם מהמראה החדש של גופך. עם זאת, תהליך הריפוי אורך זמן, ולכן התוצאה הסופית של הניתוח תראה רק בחלוף מספר חודשים.

חשוב להדגיש – עלייה משמעותית במשקל (מעל 5 ק"ג) עלולה להוביל ל'התנפחות' חוזרת של תאי השומן באזורים בהם בוצעה שאיבת שומן. לכן, אימוץ אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ושילוב פעילות גופנית בשגרה חשוב ויכול לסייע בשמירה על משקל תקין ועל תוצאות הניתוח לאורך זמן.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם