ת"א

נתניה

חזה טובולרי

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

התפתחות חזה: השדיים למעשה הם בלוטות חלב מפותחות של העור. תחילתם בשבוע הששי להיריון. התפתחות העטרות והפטמות נעשית לקראת סוף ההיריון. בתחילה הפטמות שקועות ורק לאחר זמן-מה הן מתחילות לבלוט.

מהו חזה טובולרי וכיצד הוא נוצר?

השדיים נותרים לא מפותחים וזהים בין המינים עד לגיל 10-11. בשלב התפתחות חזה ראשוני מתפתחים ניצני השדיים בבנות. התפתחות שד אחד יותר מהשני מאפיינת תקופה זו והיא נורמלית לחלוטין. בדרך כלל מעקב אחר התפתחות חזה מגלה כי השד הלא מפותח מגיע לצורת השד המפותח לאחר זמן-מה.

משלב ראשוני זה ועד לבשלות שדיים מלאה הזמן משתנה בין אשה לאשה. אמנם הממוצע הינו כארבע שנים, אך הוא יכול להגיע אף עד לתשע שנים.

התפתחות השד

שדיים נורמליים: לכל אשה קיים חזה לא סימטרי במידה מסויימת. עבור חלק לא קטן מהנשים העוברות ניתוח הגדלת חזה קיים הצורך בהתאמת נפח שונה של השתלים לכל שד בכדי להגיע לגודל זהה עבור חזה לא סימטרי "נורמלי". דבר זה נבדק בייעוץ הראשוני, שם נבדקים גובה כל שד, אורכו ורוחבו. חריגה מעל 2 ס"מ מהמידות בין שד אחד לשני יכולה לרמז על מימדי שדיים שונים המחייבים הכנסת שתלי סיליקון בנפח שונה.

שדיים נורמליים עם אסימטריה

השדיים הרצויים היום אמורים למלא חזיה עם Cup C. לעתים, השדיים התפתחו אך צורתם אינה מושלמת עקב בעיות ברקמת השד. המקרה הנפוץ ביותר קרוי בשם חזה טובולרי או חזה צינורי (צינור=Tube). מקרה חזה טובולרי נוצר עקב חוסר התפתחות רקמת שד בשילוב עודף רקמת חיבור בתוך השד. החסר העיקרי בהתפתחות רקמת השד מצוי בדרך כלל בחלק השד הפונה למרכז החזה.

סכמת חזה טובולרי

שד טובולרי מול נורמלי

בנוסף, רקמת החיבור העודפת בנויה כמעין טבעת הדוקה סביב רקמת השד ומונעת ממנה לקבל צורת כיפה נורמלית. כתוצאה מכך מראה השד יהיה צינורי, עם פטמות רחבות יחסית.

קיימות שלוש דרגות חומרה עיקריות עבור חזה טובולרי:

רקמת שד

1. חסר עור ורקמת שד:

השד לא התפתח כראוי והינו מרוכז מתחת לעטרות. אין עור שד הניתן למתיחה על ידי הגדלת חזה. מקרים אלה מכונים Tuberous Breasts והינם מחייבים ניתוח בשני שלבים:
א. הכנסת מותחן רקמות מיוחד מתחת לעור כל שד וניפוחו באופן הדרגתי עם מי מלח סטריליים בכדי לקבל מספיק עור ליצירת צורת שד נורמלית. הניתוח מבוצע בדומה לניתוח הגדלת חזה. המותחן מוחדר מרוקן לחלוטין אל מתחת לעור החזה. הניפוח נעשה בתדירות של פעם בשבועיים-שלושה ומושלם לאחר כשלושה חודשים.
ב. החלפת מותחן השד בשתל סיליקון קבוע. הניתוח מבוצע בדומה לניתוח הגדלת חזה.

עודף עור בשדיים

2. חסר רקמת שד:

כאן מצויים רוב המקרים של חזה טובולרי. עור החזה יכול להימתח על שתל סיליקון, אך אין מספיק רקמת שד. מקרים אלה ירוויחו מניתוח הגדלת חזה פשוט עם תוצאות מצויינות.

עודף עור בשדיים

3. עודף עור יחסי:

מראה השדיים צינורי עקב עודף עור ביחס לרקמת שד. חזה טובולרי כזה ירוויח מניתוח הרמת חזה בשילוב שתל סיליקון לא גדול. בצורה זו ניתן לשלוט לא רק בנפח כל שד אלא אף בצורתו ולתקנה ביעילות רבה.

*הסרטון תורגם על ידי ועד האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.
 

לפרטים נוספים, צרו קשר

/

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם