ת"א

נתניה

בוטוקס במצח

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

בוטוקס במצח תמונות לפני ואחרי

לפני בוטוקס במצח תמונה
לפני בוטוקס לקמטי מצח
אחרי בוטוקס במצח תמונה
אחרי בוטוקס לקמטי מצח
לפני בוטוקס במצח
לפני בוטוקס במצח
בוטוקס במצח תמונות
אחרי בוטוקס במצח

תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

מצח כבד – לא רק לאנשים חושבים

נפילת מצח וגבות היא חלק ממאפייני הזדקנות הפנים. הנפילה מתחילה בשנות ה- 30 וגוברת משנות ה- 50. ייתכן ואותה נפילה משווה לפנים שלנו מראה חשוב ורציני, אבל ממש לא רצוי למי שרוצה שפניו יישארו צעירים. אותה נפילה נגרמת כתוצאה משני מרכיבים מרכזיים:

בוטוקס במצח מאיזו סיבות וגורמים?

פעילות יתר של שרירי ההבעה ואובדן אלסטיות העור

הגורם הראשון לנפילת מצח וגבות הינו פעילות יתר של שרירי ההבעה, בפרט תנועת צמצום העיניים. בתנועה זו מגוייסים השרירים סביב העיניים ובין הגבות בכדי להצל על העיניים מהשמש או להתמקד בעצמים לפנינו, עקב קוצר ראיה (השרירים מורידי המצח).

שימוש חוזר בתנועה זו מותח את העור והגבות כלפי מטה ומפיל בהדרגה את המצח. שריר המצח החלש יחסית לשרירים סביב העיניים לא מסוגל להתחרות איתם וכתוצאה מכך שיווי המשקל ביניהם מופר לטובת כיווץ העיניים – ונפילת המצח.

הגורם השני הינו אובדן אלסטיות העור. העור מאבד מיכולתו להתנגד לכוח המופעל עליו באמצעות שרירי ההבעה, ונוטה להימתח כלפי מטה (יחד עם כיוון כוח המשיכה..) אלה חלק מהגורמים לכך שאנשים בסופו של דבר פונים לטיפול בוטוקס במצח

מה היו הפתרונות הישנים לנפילת המצח? (לא בוטוקס במצח…)

יש שהאמינו כי קוקו הדוק לאחור מותח את השיער והוא, בתורו, מותח את הפנים והמצח. אחרים ניסו שיטות שונות לחיזוק שרירי המצח להחזרת שיווי המשקל בינו לבין השרירים סביבי העיניים. במידה וכל אלה לא עזרו, נותר הניתוח להרמת המצח והגבות. הרמת מצח באופן ניתוחי היתה ניתוח נפוץ יחסית עד תחילת שנות ה- 2000.

בתחילה היתה קיימת הגישה הפתוחה, בה נפתח המצח לכל אורכו בקו השיער, ובה הסירו עודפי עור בקו זה מעל למצח, תוך ניתוק השרירים בין הגבות. לניתוח היה משך החלמה של שבועיים לפחות, תופעות לוואי דוגמת שטפי דם, פגיעה בהבעות בפנים ושינויי תחושה. לבסוף – נותרו צלקות ארוכות אשר לא תמיד ניתן היה להסוות אותן עם נסיגת קו השיער. לאחר מכן, כאשר הבינו כי הבעיה העיקרית הינה פעילות היתר של השרירים מורידי המצח נוספה הגישה הסגורה, שבוצעה דרך חתכים מינימליים במצח, בקו השיער.

מטרת הניתוח היתה לפגוע בשרירים מכווצי המצח והגבות בכדי להפוך את המצח לחלק יותר. לאותם חתכים הוחדרו צינורות אנדוסקופיים אשר הראו למנתח מה קורה בפנים. דרכם חתך את השרירים מורידי המצח ושחרר את שריר המצח להרמה שלו ("ניתוח בשיטה אנדוסקופית"). גם לניתוח זה היו תופעות לוואי, דוגמת שטפי דם, שינויים במימיקה ובתחושה, אם כי הצלקות היו מינימליות. ניתוחים אלה הפכו למיותרים כמעט לחלוטין עם הופעת בוטוקס לטיפולים אסתטיים בתחילת שנות ה- 2000. ומאז בוטוקס במצח תפס תאוצה והוא הפופולארי ביותר עד היום

הרמת מצח באמצעות בוטוקס

כיום, ניתן להשיג מצח חלק ונטול קמטים בשילוב התרוממות גבות על ידי פעולה פשוטה, ללא צורך בחתכי ניתוח, כאב, שטפי דם או משך התאוששות ארוך. עצם הרמת מצח נעשה על ידי החלשת אותם שרירים מורידי המצח על ידי בוטוקס בנקודות מיוחדות לכך.

כתוצאה מאותה החלשת שרירים מורידי המצח מופר שיווי המשקל לטובת שריר המצח (המרים). במצב זה שריר המצח מרים את המצח ואת הגבות המצויות בחלקו התחתון.

הרמת מצח באמצעות בוטוקס במצח ®
תנועת שרירי המצח לפני טיפול בוטוקס

כיצד נוצרים קמטים בעור וכיצד בוטוקס מסייע בהרמת המצח?

אותם גורמים שפירטנו למעלה אחראים גם על היווצרות הקמטים במצח ובין העיניים: העור המבוגר הופך לדק יותר, פגוע יותר (נזקי שמש) ופחות אלסטי. כמו-כן קיימת עליה בחוזק שרירי ההבעה (מצח ושרירים מכווצי הגבות). העור הדק המחובר אל קצות אותם שרירים מתקפל פעם אחר פעם עם אותן הבעות ו"נשבר" באותם מקומות. כתוצאה מכך נוצרים קמטים החורטים את המצח שלנו באופן אורכי ורוחבי.

לכל אחד מאיתנו הבעות לא רצוניות החוזרות על עצמן, בפרט הבעות הזעף (כיווץ העיניים) והדאגה (התרוממות המצח). הבעת הזעף גורמת לקמטים אנכיים בין הגבות ואילו הבעת הדאגה גורמת לקמטים אופקיים במצח. עם התקבעות קמטי ההבעה בפנים נוצר מראה זועף ומותש שאינו ניתן למחיקה אלא רק בעזרת טיפול בוטוקס במצח

למי מתאים בוטוקס במצח?

בוטוקס במצח מתאים לכל מי שקמטי הדאגה והתמיהה (=התרוממות הגבות כלפי מעלה על ידי שריר המצח) מאד דומיננטיים אצלו. במצב זה החלשה של ההבעה תוריד את עומק הקמטים, ואם הם עדיין לא קיימים – תמנע אותם..

איך זה עובד - תהליך טיפול בוטוקס במצח

ניתן לבצע את הפעולה ללא אלחוש מקומי היות והכאב אינו גדול (מחט קטנה ודקה, תמיסה דלילה). מכל מקום לאחר אלחוש או קירור מקומי וחיטוי מבוצעת הזרקת הבוטוקס לנקודות שנבחרו בקפידה על פני המצח – לפי פעילות שריר המצח במקום. הפעולה מסתיימת במהירות. אחריה ניתן לקרר את המקום בכדי למנוע התפשטות שטפי דם.
 

דברים שחשוב לדעת לפני שעושים בוטוקס במצח

  • אין לבצע פעילות גופנית מאומצת באותו יום טיפול, ולכן אין לתכנן אחת כזו.
 
  • תופעות לוואי אפשריות: שטפי דם נקודתיים (במוקדי ההזרקה), ונדיר יותר – כאבי ראש ליום-יומיים אשר חולפים מעצמם, ו/או עם טיפול במשככי כאבים פשוטים.
 
  • כמו-כן תיתכן תחושת כבדות במצח ואפילו ירידת גבות מסויימת, בפרט למטופלים בגיל מבוגר. קיימות תופעות לוואי יותר נדירות אשר עליהן ניתן לקרוא באתר.
 
  • אפקט הבוטוקס אינו מיידי: הוא נוצר במהלך השבוע לאחר מכן ומגיע לשיאו בטווח שבועיים.
  • האפקט לא מרים את העפעפיים. באם יש עודפי עור אמיתיים של העפעף, בוטוקס פחות יעזור להם ביחס לניתוח.
 
  • הטיפול אסור לכל מי שיש לו חולשת שרירים מקומית או כללית, או שידועה לו רגישות לאחד מהחומרים. כמו-כן אין לטפל בנשים הרות או מיניקות. 
 
  • היות והבוטוקס הינו תרופה לכל דבר, הוא מותר בשימוש רק לרופא.

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

שאלות שבדרך כלל שואלים אותנו

בוטוקס במצח הוא הזרקת תכשיר בוטוקס לשריר המצח בכדי למנוע תנועה לא רצונית מוגזמת של המצח וקמטי הבעה עמוקים (קמטי תמיהה ו/או דאגה)

כמו בכל פעולה פולשנית קיימים סיכונים, אם כי הם מאד קלים. לא סתם בוטוקס הוא הפעולה האסתטית הנפוצה ביותר בעולם. תופעות הלוואי: שטפי דם, כאבי ראש, חולשה מקומית או רחוקה, תגובה עורית אלרגית או זיהום.

אחרי טיפול בוטוקס מומלץ שלא לבצע פעילות גופנית מאומצת למשך אותו היום, לא לעמוד על הראש או להיכנס לסאונה. הסיבה: הרצון שמולקולות הבוטוקס יישארו היכן שהוזרקו ולא יתפשטו למקומות אחרים (וייתנו אפקט לא רצוי).

הטיפול מחזיק מעמד בין שלושה חודשים עד לחצי שנה, ולא ניתן לדעת למי יחזיק יותר זמן. כמו-כן אפקט הטיפול עלול להשתנות במקצת מפעם לפעם היות ומדובר בטיפול רפואי חוזר. לעתים, עקב הימצאות נוגדנים למולקולת הבוטוקס, האפקט לא יהיה משמעותי (= טולרנטיות). לבסוף, יש מטופלים שהתרגלו לא להפעיל את השרירים שטופלו ולכן נראה להם כי אפקט הבוטוקס מחזיק הרבה יותר זמן.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם