טיפול בהזעת יתר על ידי בוטוקס

הזעת יתר היא בעיה חברתית ואישית של 3-10% מהאוכלוסייה. אותו אדם המזיע בכפות ידיו נבוך בכל לחיצת ידיים, מתקשה בפעולות עדינות (היות והזיעה גורמת לכפות ידיו להחליק) או זקוק להחלפת חולצה מספר פעמים ביום אם ההזעה מצויה בבתי השחי. לא פלא כי איכות החיים במצב זה והדימוי העצמי נפגעים משמעותית.

קיימות ארבע דרגות הזעה עיקריות

הזעת יתר
הזעת יתר

טיפול בוטוקס - הפתרון להזעת יתר

סימון נקודות לבוטולינום בבית השחי
סימון נקודות לבוטולינום בבית השחי

קיימים מספר פתרונות להזעת יתר. הנפוץ, הפשוט והקל ביותר לביצוע הינו טיפול בוטוקס.

טיפול בוטוקס ® מבוצע בדרך כלל להזעת יתר בפרט לבתי שחי ופנים. ניתן לביצוע גם לכפות ידיים ורגליים.
הרעלן המצוי בבוטוקס ®, בוטולינום טוקסין A, חוסם פעילות הרצפטורים של בלוטות הזיעה באתר המוזרק ומוריד על ידי כך את ההפרשה המוגברת שלהן. טרם הטיפול אבדוק את מוקדי הזעת היתר, ואסמן את השטח הרצוי לטיפול. לאחר אלחוש עם משחת אלחוש מקומית אזריק כמויות קטנות למספר נקודות בתוך השטח המסומן. האפקט מגיע לשיאו תוך שלושה שבועות ונותר לטווח תשעה חודשים.

טיפול בבוטוקס לכפות הידיים והרגליים פחות נוח: העור רגיש מאד לכאב ולא פעם יש צורך בהרדמה איזורית לכפות הידיים.כמו-כן עקב סמיכות שרירים (בכפות הידיים והרגליים) לעור בו מצויה הזעת היתר, תיתכן חולשת שרירים זמנית אשר תגביל פעילות המטופל לזמן-מה. קיימים טיפולים אחרים להזעת יתר, אשר הינם יקרים יחסית לטיפול הבוטוקס ® ומורכבים יותר. הם אינם מבוצעים במרפאות שלי.

סוגי ניתוחים להזעת יתר

1. ניתוח להזעת יתר בידיים

ניתוח ותיק הקיים בצורות שונות מעל 50 שנה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, וכיום – בחתכים מינימליים (שיטה לפרוסקופית). בניתוח מנותק העצב הסימפתטי בכל צד של בית החזה על ידי חיתוך או סיכות מיוחדות. עצב זה אחראי על הפרשת היתר של בלוטות הזיה בכפות הידיים. ניתוק העצב מביא להפסקת ההזעה בכפות הידיים ב- 95% המקרים. גם לאחר ניתוח זה תיתכן ב- 30% מהמקרים "הזעה מפצה" אשר עלולה שלא להעלם.

הזעת יתר ניתוח
סימפתקטומי
ניתוחי גברים
שאיבת בלוטות זיעה

2. ניתוח להזעת יתר בבתי השחי

שאיבת בלוטות זיעה בבתי השחי. הניתוח קיים זה כ- 15 שנה. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או מקומית. בניתוח מחדירים דרך נקבים זעירים בבית השחי ובזרוע העליונה מכשור מיוחד (כיום גם לייזר) שבאמצעותו מגרדים ושואבים את אזור בלוטות הזעה. אפקט הניתוח בטווח 80%.

מיכשור מיוחד לטיפול בהזעת יתר

להזעת יתר בבתי השחי

מכשיר Miradry. המכשיר פועל על בסיס גלי בטווח מיקרו-גל. וקיבל את אישור ה- FDA האמריקני. אותם גלי מיקרו מחממים את שכבת השומן ממש מתחת לעור, בה מצויות בלוטות הזיעה, והורס את הבלוטות תוך שמירה על העור. בלוטות הזיעה לא יגדלו חזרה לאחר הטיפול. המכשיר מצוי בשימוש מ- 2012 ונבדק על אוכלוסיות קטנות בלבד. שיעור ההצלחה הנמדד היה בטווח 90%. תופעות לוואי עיקריות היו נפיחות בבתי השחי, שינויי תחושה ואי נוחות.

מכשיר Miradry
מכשיר Miradry
מכשיר Drionic
מכשיר Drionic

להזעת יתר בכפות ידיים ורגליים

מכשיר Drionic לשימוש ביתי, הפועל על בסיס שיבוש פעילות בלוטות הזיעה על ידי זרם חשמלי אשר מועבר על ידי מים. המטופל שם את כפות ידיו ורגליו בקערות מים, מיוחדות אשר בהן מצויות אלקטרודות המכשיר. אמנם הטיפול יעיל אך מחייב התמדה ואינו מתאים לנשים בהיריון, חולי אפילפסיה, בעלי הפרעות קצב לב או גופים זרים מתכתיים ברגליים ובידיים.

תכשירים להפחתת הזעת יתר

להזעת יתר באופן כללי, תכשירים דוגמת Anhydrol Forte, המכיל אחוז גבוה של יוני אלומיניום ביחס לקיים בדיאודורנטים פשוטים. אותם יונים אמורים להוריד את ההפרשות מבלוטות הזיעה. השפעה מאד זמנית ולא מספקת בדרך כלל. תופעות לוואי אפשריות הינן צריבה וגירוי במקום בו נמרח התכשיר.

תכשיר Anhydrol Forte
תכשיר Anhydrol Forte

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם