כתמי אקנה

הופעת פצעי בגרות גורמת לפגיעה בדימוי העצמי ומעסיקה מתבגרים רבים. קיימים גורמים שונים התורמים לכך: עור שמן, נטיה משפחתית, חוסר איזון הורמונלי, מאכלים שונים, מתח נפשי ועוד. עם חלוף הפצעונים עלולים להישאר כתמים אקנה וצלקות בפנים שלא יחלפו גם לאחר שנים ויהוו מטרד אסתטי מתמשך.

מדוע מופיעים כתמי אקנה וכיצד מטפלים בהם?

מתי צריך לטפל באקנה?

כתמי אקנה מופיעים בגוון כהה יחסית לעור הפנים, באותם מקומות בהם היתה פעם דלקת כתוצאה מזיהום אקנה.תאי הדלקת מפנים מקומם לתאי פיגמנט (צבען) המצטברים באתרי הדלקת ויוצרים צבע כהה במקום. התופעה חמורה יותר בדרך כלל אצל בעלי עור כהה, ודורשת טיפול באקנה.

העלמת כתמי אקנה מחייבת עור ללא אקנה פעיל נוסף, היוצר עוד ועוד כתמים. לפיכך, באם יש עדיין אקנה פעיל, יש לבצע טיפול באקנה ולהעלים אותו ורק לאחר מכן לפעול להעלמת כתמי אקנה.

העלמת כתמי אקנה נעשית בכמה שלבים:

– קרם הבהרה עם פילינג שטחי ונוגדי דלקת להכנת העור לקראת הטיפול. הקרם נמרח כל לילה למשך שבועיים בכדי להגביר את העלמת כתמי האקנה ולהכין את העור לקראת המשך טיפול.
– פירוק הפיגמנט ויצירת סיבי קולגן טובים יותר – על ידי טיפול בגלי רדיו (eMatrix). הטיפול מבוצע פעם בחודש, מינימום של שלושה מפגשים. במהלך זמן זה נשקל המשך טיפול בקרם הבהרה להעלמת כתמי אקנה.
– חומצה גליקולית המפרקת רקמת עור לא תקינה ויוצרת עור אחיד וטוב יותר ועוזרת להעלמת כתמי אקנה.

אמנם העלמת כתמי אקנה לא יכולה להיות מושלמת, היות ולא כל כתם וצלקת מגיבים כרצוננו מול טיפול באקנה, אבל היא משפרת את המראה החיצוני של הפנים בצורה טובה מאד.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי