הופעת כתמים בעור נובעת מסיבות שונות: נזקי שמש (כתמי זקנה) ונמשים, נקודות חן, דלקת וזיהום, ריפוי אחר כוויה ופצע, כתמי אקנה, הורמונלי (כתמים בהיריון), נטיה משפחתית וצבע עור כהה. עומק הכתמים משתנה ומשפיע על הטיפול: ככל שכתמי העור עמוקים יותר קשה יותר לטפל בהם ולפרק אותם.

אילו סוגים של כתמי עור יש?

העלמת כתמי עור

יש כתמי עור הנעלמים מעצמם (דוגמת נמשים בחורף) ויש כתמי עור הנותרים לכל החיים (דוגמאת הכתמים מתחת לעיניים). יש כתמים המחייבים דגימה אבחנתית לשלילת ממאירות (דוגמת נקודת חן וכתמי זקנה).

העלמת הכתמים

העלמת כתמים בעור מחייבת בדיקה מדוקדקת של העור בכדי לשלול כתמים חשודים לממאירות. בדיקה זו מבוצעת באמצעים מתקדמים בהם נחשפת צורת הכתמים על ידי תאורה והגדלה מיוחדות במכשיר הנקרא דרמטוסקופ. הבדיקה מבוצעת במרפאה בידי דר' רגב טרם כל המלצה על טיפול.

העלמת כתמים בעור נעשית בכמה שלבים:

  1. קרם הבהרה עם פילינג שטחי ונוגדי דלקת להכנת העור לקראת הטיפול. הקרם נמרח כל לילה למשך שבועיים בכדי להגביר את העלמת כמתים בעור ולהכין את העור לקראת המשך טיפול.
  2. פירוק הפיגמנט ויצירת סיבי קולגן טובים יותר – על ידי טיפול בגלי רדיו (eMatrix). הטיפול מבוצע פעם בחודש, מינימום של שלושה מפגשים. במהלך זמן זה נשקל המשך טיפול בקרם הבהרה להעלמת כתמים בעור. אמנם לא כל כתם מגיב לטיפול, אבל קיים שיפור כללי של המראה החיצוני של הפנים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

לקריאה נוספת: כתמי אקנה