הופעת כתמים בעור נובעת מסיבות שונות: נזקי שמש (כתמי זקנה) ונמשים, נקודות חן, דלקת וזיהום, ריפוי אחר כוויה ופצע, כתמי אקנה, הורמונלי (כתמים בהיריון), נטיה משפחתית וצבע עור כהה. עומק הכתמים משתנה ומשפיע על הטיפול: ככל שכתמי העור עמוקים יותר קשה יותר לטפל בהם ולפרק אותם.

אילו סוגים של כתמי עור יש?

העלמת כתמי עור

יש כתמי עור הנעלמים מעצמם (דוגמת נמשים בחורף) ויש כתמי עור הנותרים לכל החיים (דוגמאת הכתמים מתחת לעיניים). יש כתמים המחייבים דגימה אבחנתית לשלילת ממאירות (דוגמת נקודת חן וכתמי זקנה).

העלמת הכתמים

העלמת כתמים בעור מחייבת בדיקה מדוקדקת של העור בכדי לשלול כתמים חשודים לממאירות. בדיקה זו מבוצעת באמצעים מתקדמים בהם נחשפת צורת הכתמים על ידי תאורה והגדלה מיוחדות במכשיר הנקרא דרמטוסקופ. הבדיקה מבוצעת במרפאה בידי דר' רגב טרם כל המלצה על טיפול.

עקרונית, לא ניתן להעלים כל כתם, בפרט בבעלי עור כהה ו/או נטיה ליצירת כתמים. לעתים הכתם מצוי עמוק מדי, נובע מפעילות העור (למשל כהות מתחת לעפעפיים) או מגורמים אחרים דוגמת הורמונליים. לכן חשוב לברר היטב מה הגורם לכתם והאם ניתן לטפל בו.

העלמת כתמים מבוצעת על ידי קרם הבהרה עם פילינג שטחי ונוגדי דלקת. הקרם נמרח בהדרגה עד לידי מריחה כל לילה למשך שבועיים. לאחר מכן ניתן להוריד את תדירות מריחת הקרם לפי תגובת העור.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי