ת"א

נתניה

ניתוח הקטנת חזה

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

סובלת מחזה גדול? נשים בעלות חזה גדול מתמודדות לא פעם עם מגוון קשיים, הנובעים ממשקל החזה ומגודלו. כך, חזה גדול מאוד יכול להוביל לבעיות אורתופדיות כדוגמת כאבי שרירים באזור הגב והכתפיים, עקמת ואף בעיות יציבה, לצד פריחה, גירוי ודלקות מתחת לקפל השד.

. בנוסף, שד גדול מדי עלול להגביל את יכולת האישה לבצע פעילות גופנית ולהביא לסרבול ולאי נוחות כללית. עבור נשים אלו, הקטנת חזה עשויה להוות פתרון טוב, שישפר את איכות חייהן באופן משמעותי.

מהם יתרונותיו של ניתוח להקטנת חזה?

ישנם מספר יתרונות לניתוח הקטנת חזה, ביניהם:

יתרון בריאותי – הקטנת חזה תפתור לרוב את הכאבים והבעיות האורתופדיות שנגרמו בשל משקל החזה, וכן תסייע בהפחתת הגירוי באזור כפל השד.

יתרון אסתטי – שד גדול יתר על המידה עלול להוביל למראה חסר פרופורציה של הגוף. הקטנת החזה לממדים המתאימים לגוף האישה תסייע בהשגת מראה אסתטי ויפה.

שיפור הדימוי העצמי – חשוב להבין שחזה גדול ולא פרופורציוני פוגע בביטחון העצמי. משקלם של השדיים מושך אותם מטה, ועם הזמן הם צונחים והופכים נפולים, דבר שבתורו פוגם במראה הכללי. נשים בעלות חזה גדול מאוד מדווחות לא פעם על חוסר שביעות רצון מהמראה שלהן, חוסר בטחון עצמי ופגיעה בדימוי העצמי. הקטנת החזה בניתוח יכולה להוביל לשיפור בבטחון העצמי ובדימוי העצמי.

נוחות – חזה גדול מאוד מגביל בביצוע פעולות יום-יומיות, בפעילות גופנית ואף בבחירת הלבוש ומייצר אי-נוחות גדולה בשגרה עבור האישה. חזה בעל ממדים קטנים יותר יוביל לשיפור איכות החיים.

מי מתאימה לעשות ניתוח הקטנת חזה?

אם את בעלת חזה גדול או נפול המכביד עלייך, מקשה עליך להתנהל בשגרה או גורם לך להרגיש שלא בנוח, ייתכן שניתוח להקטנת חזה הוא הפתרון עבורך. לרוב, הניתוח ייעשה רק לאחר סיום התפתחות השדיים – מגיל 18 ואילך, כיוון שלכל אורך גיל ההתבגרות השדיים טרם הגיעו לבשלותם.

הריונות והנקות מביאים בתורם לשינויים בנראות ובצורת השד. לכן, אם ילדת לאחרונה, מומלץ להמתין כחצי שנה לאחר סיום ההנקות, לפני ביצוע הניתוח. כמו כן, אם את מתכננת להרות בעתיד, יש להתייעץ בנושא עם הרופא המנתח טרם קבלת ההחלטה על הניתוח, כיוון שהניתוח עלול לפגוע ביכולת שלך להניק.

נשים בעלות נטייה לדימומים או לחץ דם גבוה לא בהכרח יתאימו לניתוח, וכל מקרה ייבחן לגופו. במידה והנטייה לדימומים נובעת מנטילת תרופות מדללות דם, יש להפסיק את השימוש בהן כשבועיים לפני הניתוח.

כיצד מתבצע ניתוח להקטנת שד?

סימון חתכי ניתוח הקטנת חזה

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית, ונמשך בין שעתיים לשלוש שעות. תחילתו של התהליך בפגישה עם כירורג פלסטי מומחה. בפגישה ישאל הרופא על ההיסטוריה הרפואית שלך, האם קיימות מחלות שד או סרטן שחלה או מחלות רקע אחרות במשפחה. לאחר מכן יבצע הרופא בדיקה ידנית לשדיים

במידה ויעלה ממצא חשוד בבדיקה, ייתכן שהרופא יפנה אותך לבדיקה אצל כירורג שד. בנוסף, יכול להיות שתדרשי לבצע מספר בדיקות דם, ביניהן ספירת דם ובדיקה ביוכימית.

החל מגיל 35 ומעלה נדרשת בדיקת ממוגרפיה עדכנית כתנאי לביצוע הניתוח. בפגישה חשוב לבצע תיאום ציפיות מול הרופא – שתפי אותו ברצונותיך ובהעדפותייך ועד כמה תרצי להקטין את החזה ויבצע תיאום ציפיות עמך.

חשוב לדעת שניתוח להקטנת שדיים מאפשר לרוב להקטין את החזה במידה אחת עד שתיים (לדוגמא מ-D ל-C). ישנן מספר שיטות לניתוח, כאשר בחירת השיטה תלויה בגודל השד ובצורתו ולכן בחירת השיטה הניתוחית תעשה רק לאחר בדיקת השד על ידי הרופא.

במקרים מסוימים יבחר הרופא לבצע חתך ניתוחי בשיטה הוורטיקלית, כאשר החתך מבוצע סביב הפטמה, וחתך אנכי מהעטרה עד לקפל התת שדי, במקרים אחרים יבוצע הניתוח בשיטת העוגן – חיתוך בצורך T הפוך, הכולל גם חתך אופקי נוסף בקפל התת שדי.

במהלך הניתוח מסיר הרופא שומן, רקמה ועור עודף מהשד, מבצע הקטנה של היקף העטרה ומיקום העטרה והפטמה באופן פרופורציוני לגודלם החדש של השדיים. אם קיימת חוסר פרופורציה קודמת בשדיים, במהלך הניתוח יכול הרופא לייצר סימטריה בין השדיים.

בסיום הניתוח החתכים נתפרים על ידי הרופא בתפרים נספגים ומבוצעת חבישה של השדיים בפלסטרים האוטמים את הפצע ומאפשרים לעורך לנשום. בנוסף, לעתים יהיה צורך לבצע ניקוז הפרשות מאזור השדיים במשך מספר ימים, עד לירידה משמעותית בהפרשות.

מה משך ההחלמה וכיצד מומלץ להתנהל לאחר הניתוח?

זמן ההחלמה מניתוח להקטנת שדיים עומד על כשבועיים. בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח סביר שתחושי כאבים באזור הניתוח וכן יופיעו שטפי דם, בצקות ונפיחות מקומית. במקרים מסוימים ייתכן גם שתחווי שינויים בתחושה בשדיים. תהליך ההחלמה הוא אישי ומשתנה מאישה לאישה, וריפוי מלא של החתך הניתוחי יכול להמשך מספר שבועות.

בחודש שלאחר הניתוח מומלץ ללבוש חזיית ספורט, ללא ברזלים, עדיף בעלת סגירה קדמית. חזיית ספורט תוכל לתמוך בשדיים בצורה נכונה ולא הדוקה מדי, ולאפשר לחתך הניתוחי להחלים בצורה הטובה ביותר. בנוסף, ההמלצה היא להימנע מפעילות גופנית וממאמץ במשך כשבועיים, ומשכיבה על הבטן למשך חודש לפחות.

חשוב לדעת שתוצאותיו הסופיות של הניתוח ייראו רק לאחר מספר חודשים, כיוון שתהליך ריפוי רקמת השד אורך זמן.

האם יש סיכונים בהקטנת חזה?

בדומה לכל הליך ניתוחי, גם בניתוח להקטנת חזה קיימים סיכונים, אך אלו נדירים. הסיכונים האפשריים כוללים בין היתר זיהום אזור הניתוח, דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח, בעיות בריפוי הפצע עד כדי נמק, התקשויות שומן בשדיים וצלקות עבות.
מכיוון שעישון מעלה את הסיכון לסיבוכים בניתוח, יש להפסיק לעשן חודש לפני הניתוח ולהימנע מעישון גם בחודש שלאחר הניתוח.

האם יישארו צלקות לאחר הניתוח הקטנת חזה?

ניתוח להקטנת חזה משאיר צלקות באזורים בהם בוצע החתך הניתוחי. אזורים אלו ממשיכים להחלים במשך מספר חודשים, כאשר הצלקות הופכות מטושטשות יותר עם הזמן, ומגיעות למראה הסופי שלהם בתוך כשנה עד שנה וחצי.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על תהליך החלמת החתך והיווצרות הצלקות, ביניהם עובי העור – עור דק יצטלק באופן פחות משמעותי מעור עבה וגוון העור – בנשים בעלות עור בהיר סביר שהצלקות יהיו מטושטשות יותר מבעלות עור כהה. בנוסף, ישנם נשים שעורן נוטה להצטלק יותר, בשל נטייה גנטית.

צורת הצלקות לאחר ניתוח הקטנת חזה

צלקות ניתוח הקטנת חזה

לקביעת תור לייעוץ התקשרי ל- 052-5307680 או מלאי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם