גומה בסנטר נחשבת למראה על נחישות. נשים וגברים מעוניינים בתוספת תו פנים זה לעיצוב מראה תקיף יותר. מצד שני, יש המעוניינים דוקא לשטח את הגומה היות ומעוניינים לעדן את תווי הפנים.

יצירת גומה בסנטר

גומות חן בסנטר

גומה בסנטר נוצרת כתוצאה מאיחוי לא שלם של עצמות הלסת התחתונה והסנטר. כתוצאה מאיחוי לא שלם זה ישנו חריץ בסנטר היוצר את מראה גומת חן על פני עור הסנטר.

גומה בסנטר הינה תורשתית ומשפחתית, אך עם ביטוי גנטי המשתנה בהתאם להשפעות גנים אחרים וסביבה.

יצירת גומה בסנטר הינה תהליך קצר המבוצע בהרדמה מקומית. פעולה בת מספר דקות ולאחריה התאוששות קצרה עם תופעות לוואי לא משמעותיות.

גורמי סיכון עיקריים ליצירת גומה בסנטר זהים לאלה של יצירת גומת חן בלחי.

בייעוץ לקראת הפעולה אשאל אותך לגבי בעיות בעור הפנים, בפה ובחניכיים, כולל הופעת הרפס (פצעוני חום). אני אבדוק את סימטריית הפנים ומבנה הסנטר, פתיחת הפה וצורתו.

שיטת יצירת גומת חן בסנטר

ניתוחים פלסטיים לגברים

דרך חתך של כסנטימטר אחד מתחת לסנטר מוסרת לפי צורך רקמה רכה בכמות קטנה. לאחר מכן מוחדר חוט ניילון אל קו הסנטר הקדמי בו אנו מעוניינים בגומה, מוחזר לעבר אותו חתך ונקשר. החוט נותר קבור ברקמות הסנטר ולא מוצא החוצה. חוט ניילון נוסף סוגר את החתך הקטן.

לאחר הפעולה תיתכן נפיחות שתמסך על אותה גומה. ייתכנו שטפי דם וכאב מקומי. עליך לקבל טיפול אנטיביוטי לשבוע.
עם חלוף תופעות הלוואי הטבעיות תתגלה אותה גומת חן.

מילוי גומה בסנטר

מילוי גומה בסנטר מבוצע בהליך פשוט מאד. הטיפול אורך זמן קצר ומשלב מילוי שומן. ההתאוששות קצרה, תופעות הלוואי מינוריות מאד, אחוז סיבוכים קטן וריפוי טוב מאד. הפעולה ניתנת לביצוע במסגרת המרפאה.

גורמי סיכון עיקריים למילוי גומה בסנטר זהים לאלה של יצירת גומה בסנטר, כך גם הייעוץ לקראת הפעולה.

גומה בסנטר

ניתן למלא גומה בסנטר בהליך פשוט מאד ולא ארוך, הדומה בצורתו להליך יצירת גומה בסנטר. תחילה אני מסמן את גבולות גומת החן בסנטר. לאחר מכן מבוצעת הרדמה מקומית נקודתית של עור הסנטר במקום. לאחר שווידאתי כי ההרדמה פועלת, אני מפריד את העור וכרית השומן משרירי הסנטר דרך חתך של 5 מ"מ מתחת לסנטר. העור עצמו נותר ללא פגע. לאחר מכן אני ממלא את אותה גומה בסנטר בשומן שנשאב מהירך או הבטן, עד להשטחה מלאה שלה. את החתך אני סוגר בחוט ניילון דק ומסיר אותו כעבור שבוע.

לאחר הפעולה קיימת בצקת מסויימת. ייתכנו שטפי דם וכאב מקומי. עליך לקבל טיפול אנטיביוטי לשבוע.

תוצאות מילוי הגומה בסנטר תלויות במבנה הגומה:
במידה והיא שקועה בלבד, הרי שהמילוי שלה יהיה קל יותר והתוצאה צפויה יותר.
במידה והגומה כולל חריץ של ממש (=קו שבר בעור הגומה) הרי שגם לאחר המילוי שלה עלול להיוותר אותו חריץ שיסמן היכן היתה הגומה..

שקע בלבד

עם חריץ

הסיבוכים עקב יצירה או מילוי גומה בסנטר הינם נדירים. הם כוללים: זיהום, דימום, דלקת, פעירת שולי פצע הניתוח, צלקת מעובה ו/או רחבה. השומן במילוי גומה בסנטר עלול להיספג ואז יהיה צורך לחזור על הפעולה שוב. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.