ת"א

נתניה

סרומה לאחר ניתוח

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

seromaהסרומה הינה הצטברות נוזלים סטריליים באתר הניתוח, בו נוצר חלל פוטנציאלי (דוגמת מתיחת בטן – בין עור הבטן לשרירים, הגדלת שדיים – בין השד לשריר או בין השריר לבית החזה). היא יכולה להופיע לאחר ההחלמה הראשונית מהניתוח. שכיחותה הכללית היא בטווח 0.5% עד 1% מהמקרים. נפוצה במתיחות בטן אחר ירידה במשקל (עד 10% מהמקרים).
סימני היכר: נפיחות עולה באיטיות באתר הניתוח, עם תחושת נוזלים במקום.
טיפול: שאיבת הנוזלים שלא בניתוח, במרפאה, עם מחט דקה. ייתכן שיהיה צורך במספר שאיבות עד שהניקוז הטבעי של הגוף ישתלט על ההפרשה. במקרים נדירים יהיה צורך בהכנסת נקז לריקון המוקד. הנקז יישאר לפחות למספר ימים.

סרומה בשד

סרומה לאחר ניתוח שדיים מתבטאת בנפיחות משמעותית של שד אחד אל מול השני. בדרך כלל היא מלווה שטף דם מקומי גדול או פציעה אחרת של השד. היא מתחילה כשבוע לאחר הניתוח. הטיפול בה יהיה ניקוז מקומי וכיסוי אנטיביוטי. בדרך כלל הנוזל שיוצא הינו צהבהב וצלול. במידה והינו עכור קיים חשד לזיהום מקומי בשד.
סרומה חוזרת יכולה להעיד על זיהום מתמשך. יש לשקול טיפול אנטיביוטי ארוך טווח לאחר לקיחת תרביות מהנוזל.
סרומה מאוחרת בשד שעבר החדרת שתל סיליקון (חודשים ושנים) עלולה להחשיד לסרטן המעטפת סביב השתל (BIA-ALCL) ותחייב בירור בידי כירורג שד וכירורג פלסטי.

שאלות נפוצות על סרומה

נפיחות מקומית מתחת לתפרי ניתוח מצביעה על בצקת רקמה רכה והצטברות נוזלים במקום. לרוב אותה נפיחות חולפת מעצמה ומהווה חלק טבעי של החלמת הניתוח. לעתים, מדובר בתחילה בשטף דם, ובהמשך – סרומה. מצבים אלה ייתכן ויאלצו ניקוז מקומי.

סרומה קטנה יכולה להיספג מעצמה תוך כשבועיים. סרומות גדולות ייתכן ותחייבנה ניקוז מקומי. בדרך כלל המנתח עוקב אחר הסרומה אם אינה גדולה ומחליט בטווח שבוע-שבועיים אם לנקזה.

סרומה גדולה שלא תטופל עלולה להזדהם ו/או ליצור מעין מעטפת סביבה, אשר תמנע ממנה להיספג והיא תיוותר כי מלא נוזל כלוא בתוך הרקמה. 

ראשית, טכניקת ניתוח מדוייקת מונעת שטפי דם. צריבה מדוייקת של רקמה מדממת מונעת עודף הרס לרקמה ופחות הצטברות נוזלים. שנית, נקזים ינקזו הפרשות העלולות להצטבר ברקמה וימנעו אותן. לבסוף – חבישה לוחצת (מחוך, חגורת בטן או חזיה) ילחצו על הרקמה שנותחה וימנעו הצטברות הפרשות.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם