ת"א

נתניה

פילינג

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה
תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

העור שלנו עשוי שכבות שכבות – אפידרמיס, דרמיס ושומן תת עורי.

האפידרמיס היא השכבה העליונה והדקה של העור, מתחדשת באופן תדיר – תאים מתים מוחלפים בתאים חדשים כל העת. הדרמיס היא שכבתו האמצעית של העור, והיא כוללת רקמות חיבור, סיבי קולגן ואלסטין – האחראיים על גמישות העור.

השומן התת עורי הוא השכבה העמוקה ביותר, הכוללת תאי שומן המעניקים לפנים נפח.

עם הגיל, עובר העור תהליך הזדקנות – קמטים, נמשים וכתמי שמש נוצרים, רקמות החיבור נחלשות, גמישות העור יורדת וכן מאגרי השומן התת עורי מתרוקנים. כל אלו גורמים להידלדלות העור וכתוצאה מכך למראה עייף וזקן יותר של הפנים.

דרגות העור השונות לפי פיצפטריק
למי לעשות פילינג

כיום ישנם מגוון שיטות ופתרונות המציעים שיפור והצערת מראה עור הפנים. אחד מפתרונות אלו הוא טיפול בפילינג לפנים.

מהו טיפול בפילינג?

פילינג הוא פעולה שמטרתה קילוף של שכבות העור. קילוף זה יכול להתבצע ברמות שונות ובאמצעים שונים, והוא מעודד את התחדשות העור. השימוש הנפוץ ביותר הוא פילינג לפנים.

למי יכול להתאים טיפול בפילינג לפנים?

אם העור שלך יבש ועייף, ויש בו קמטים עדינים, כתמי גיל או צלקות אקנה, פילינג יכול להועיל לך. הטיפול מתאים החל מגיל 30, אז השינויים בעור הפנים הופכים ניכרים יותר. הטיפול בפילינג אינו מיועד לילדים ונוער.

מהם יתרונותיו של טיפול בפילינג?

פילינג כימי מביא להתחדשות העור וידוע ביעילותו הרבה במצבים הבאים:

 • קמטים עדינים – הטיפול מביא לטשטוש הקמטים.
 • כתמים וקרטוזות – הפחתת פגמי שמש, נמשים וכתמי פיגמנטציה וקרטוזות.
 • צלקות – הטבה במראה צלקות אקנה

מטופלים רבים מדווחים שהשינויים במראה הפנים בעקבות טיפול בפילינג לפנים מובילים בתורם גם לשינוי בתחושת הבטחון העצמי והדימוי העצמי.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

 • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אילו שיטות קיימות לטיפול בפילינג?

כיום ישנן מגוון שיטות פילינג, כאשר עומק הטיפול בעור יכול להיעשות ברמות שונות (כמפורט בהמשך).

 • פילינג כימי – השיטה היעילה והבטוחה ביותר – מדובר בהסרת שכבות עור באמצעות תמיסה שמכילה חומצה כימית כדוגמת TCA. את התמיסה מורחים על העור, והיא גורמת לכוויה ולהרס שכבת העור. בעקבות הטיפול מתחיל תהליך של קילוף העור ולאחריו צמיחת עור חדש, חלק ובריא יותר.
 • פילינג מכני – שיטה זו עושה שימוש במכשור מיוחד או בגבישים (פילינג קריסטל), הפועלים לשיוף העור והסרת שכבת העור הקיימת.
 • פילינג לייזר – שימוש בקרני לייזר הצורבות את העור (בחלקו או במלואו). הטיפול נעשה בהרדמה מקומית או כללית, ומלווה בסיכון ביצירת כוויות וחוסר אחידות בתוצאות הטיפול.
 • פילינג באמצעות גלי רדיו – הטיפול מביא לקילוף שכבות העור העליונות בלבד, ולכן מתאים בעיקר לאזורים עדינים בפנים.
סוגי עור פילינג

טיפול בפילינג כימי בשכבות העור השונות

שטחים בפנים מומלצים לפילינגכאמור, העור שלנו עשוי שכבות-שכבות. בהתאם, הטיפול בפילינג יכול להעשות בדרגות עומק שונות בעור:

 • פילינג שטחי – קילוף של שכבת העור העליונה – האפידרמיס, באמצעות תמיסה כימית המכילה חומצה בשם TCA, בריכוז של עד 20%, או באמצעות חומצה גליקולית/מנדלית (פירוט בהמשך). מדובר בטיפול פשוט אותו ניתן לבצע במרפאה ואף באופן עצמאי (פילינג ביתי לפנים). אפשר לחזור על הטיפול אחת לכמה שבועות, לפי הצורך ובהתאם להנחיות הרופא.
 • פילינג בינוני – פילינג המגיע לשכבת הדרמיס העליונה ומטפל גם בפגעי עור עמוקים יותר. הטיפול מבוסס על תמיסה כימית בריכוז גבוה יותר של חומצה (בין 25%- 50%). עם מריחת התמיסה על העור הוא הופך ללבן ועלול לצרוב. הטיפול מבוצע במרפאה בלבד ובהשגחת רופא מומחה. בימים שלאחר הטיפול העור מתקלף ותחתיו נוצר עור חדש, חלק ונעים יותר. האפקט המושג בעקבות הטיפול יישמר למשך מספר חודשים ועד שנה.
 • פילינג עמוק – מיועד לטיפול בקמטי עור עמוקים ורבים. הטיפול נעשה בחדר ניתוח בהרדמה מלאה, כיוון שהוא נעשה בשכבות העמוקות של העור וגורם לכוויה נרחבת יחסית, הכרוכה גם בכאב. לאחר הטיפול עור הפנים ייחבש, על מנת להגן עליו מזיהומים. את החבישה אפשר להסיר לאחר כמה ימים. לאחר שבועיים יתחיל להיווצר עור חדש. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שההחלמה מפילינג עמוק יכולה להמשך שבועות ואף חודשים, בהם העור ימשיך להיות רגיש ואדום.

פילינג שטחי בחומצה מנדלית וגליקולית

חומצה מנדלית מופקת מגלעין המשמש, ומשמשת כטיפול יעיל להתחדשות העור ולהבהרת כתמים בעור. החומצה מנקה את העור, מבהירה אותו ומפחיתה אקנה קיים. תופעות הלוואי שלה מועטות והיא מתאימה במיוחד לבעלי עור רגיש.

חומצה גליקולית הא חומצה ממשפחת חומצות האלפא-הידרוקסיות, ומקורה בסוכר. שימוש בה מביא לקילוף שכבת האפידרמיס, להבהרת העור, הפחתת פיגמנטציה ולעידוד ייצור קולגן (האחראי על גמישות העור). בנוסף, החומצה הגליקולית מנקה את העור ופועלת להפחתת פצעי אקנה בפנים.

האם קיימים סיכונים?

הסיבוכים האפשריים כתוצאה מטיפול בפילינג נדירים, ועלולים להגרם בעיקר כתוצאה מביצוע לא נכון של הטיפול. אלו כוללים שינוי גוון העור או יצירת כתמים, הצטלקות (בפילינג עמוק בלבד), זיהום או דלקת, כוויות והתפרצות הרפס.

האם נדרשת הכנה לטיפול בפילינג?

עוד לפני הטיפול עצמו, חשוב לקבוע פגישת התייעצות עם כירורג פלסטי המנוסה בטיפולי פילינג.
בפגישה יבדוק הרופא את מצב העור שלך, היקף נזקי העור ועומקם (קמטים, כתמים ועוד) וישלול קיומן של מחלות עור שונות. בחירה בסוג הפילינג ובעומקו תקבע בהתאם למצב וסוג העור.

חשוב לדעת ששיטות ודרגות פילינג השונות אינן מתאימות לכולם באופן אחיד. לדוגמא, בעלי עור כהה ונטייה לפיגמנטציה נמצאים בסיכון לסבול משינויי פיגמנטציה והצטלקות בעקבות פילינג בינוני ועמוק, ולכן חשוב שהרופא יתאים את הפילינג לסוג העור שלך. פילינג כימי שטחי לעור כהה יעשה בריכוז נמוך יותר של החומרים הפעילים.

כיצד מתנהל הטיפול בפילינג לפנים?

הטיפול בפילינג כימי שטחי יכול להיעשות במרפאה או בביתך (פילינג ביתי לפנים).
הטיפול מתחיל במריחת החומר על הפנים ושטיפתו לאחר מספר דקות. לאחר הטיפול מתחיל תהליך של קילוף העור והתחדשות העור, הנמשך עד שבועיים ומתרחש תוך מעקב במרפאה. בתקופה זו ייתכנו נפיחות ואודם מקומי, סדקים בעור ותחושת צריבה קלה, שיימשכו מספר ימים. אפשר להקל על תופעות אלו באמצעות מריחת משחות ייעודיות. במידה וסבלת מהרפס בעבר, ייתכן שיינתן לך טיפול למניעת התפרצות הרפס בסמוך למועד הטיפול.

מתי ייראו תוצאות הטיפול?

התוצאה הסופית של הטיפול תראה לאחר חודש. על מנת לשמור על אפקט הטיפול ולהאריך אותו, מומלץ להמנע מיציאה אל השמש בימים שלאחר הטיפול, ולאחר מכן למרוח קרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה בכל יציאה החוצה.

 • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם