ת"א

נתניה

ניתוח עפעפיים

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

תוכן עניינים

ניתוח עפעפיים הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים והיעילים ביותר. תוצאותיו נשמרות לאורך שנים, ויש לו השפעה רבה על תחושת הבטחון והדימוי העצמי שלנו.

ניתוח עפעפיים הוא פתרון יעיל לטיפול בעודפי עור בעפעפיים עליונים או תחתונים, להסרת שקיקי שומן בולטים בעפעפיים ואף להעלמת חלק מהקמטים באזור העיניים.

הסיבות לצניחת עפעפיים

עם הגיל, עורנו מאבד מהגמישות שלו, והופך רפוי יותר ומכסה את קו העפעפיים העליונים.

שינויים אלו במראה העפעפיים מופיעים לרוב מגיל 45 ואילך.

למי מתאים ניתוח עפעפיים

ניתוח להרמת עפעפיים מתאים לכל אדם שבריאותו תקינה, הסובל מצניחת עפעפיים והדבר מפריע לו.
הניתוח אינו מתאים לסובלים ממחלות עיניים כדוגמת גלאוקומה ומחלות אחרות, עיניים יבשות או רגישויות אחרות בעיניים.

מתי כדאי לעשות ניתוח עפעפיים

ניתוח עפעפיים יכול לסייע לאלו הסובלים מעפעפיים עליונים נפוחים, מעור נפול בעפעף העליון שמפריע לראייה, מעפעפיים תחתונים נפולים, 'שקיות' גדולות תחת העיניים או מעודפי עור וקמטים באזור העפעף התחתון.

הניתוח מסייע בשיפור מראה העין והפנים, ומעלים את המראה העייף הנגרם כתוצאה מצניחת העפעף. כמו כן, במידה וצניחת העפעף הובילה לצמצום שדה הראייה שלכם – הניתוח יעניק פתרון גם לבעיה זו. תוצאותיו של ניתוח עפעפיים נשמרות לאורך שנים רבות.

לייעוץ, השאירי פרטים ואחזור אלייך בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

פגישת ייעוץ והשלבים לפני ניתוח עפעפיים

לפני קבלת החלטה על הניתוח, חשוב לקבוע פגישת ייעוץ עם מומחה לכירורגיה פלסטית,  שיוכל לבדוק אותך ולהתרשם ממידת ההתאמה שלך לניתוח.

תחילתה של הפגישה בתשאול על ההיסטוריה הרפואית שלך – האם קיימות מחלות רקע, בין אם מדובר במחלות עיניים או מחלות אחרות שסבלת מהן בעבר, ניתוחי עיניים שעברת ועוד. כמו כן, ישאל הרופא על מה מצבך הבריאותי כיום והאם קיימות תרופות קבועות.

הפגישה תכלול גם בדיקת עיניים, שמטרתה לאבחן את מצב ותפקוד העין, לבחון את שדה הראיה, תנועת העיניים ובלוטת הדמעות, היפוך גלגלי עיניים, מיקום גלגל העין יחסית ללחי ומיקום זוויות עיניים פנימיות אל מול חיצוניות. בבדיקה יבחן הרופא גם את מידת צניחת העפעפיים והגבות. במקרים מסוימים, ימליץ המנתח דווקא על הרמת גבות, שתביא לפתרון יעיל בצניחת העפעפיים.

ייתכן שהרופא יפנה אותך לרופא עיניים, לצורך ביצוע בדיקה מקיפה של העין ולקבלת חוות דעת באשר לכדאיות ביצוע הניתוח. בפגישה זו חשוב לשוחח עם המנתח על ציפיותיך מהניתוח – מהי השאיפה שלך מהניתוח והמראה שברצונך לקבל בעקבותיו. שיחה על רצונות ושאיפות אלו חשובה לצורך תיאום הציפיות עם הרופא באשר לתוצאות האפשריות של הניתוח ולתכנון נכון ומותאם של הניתוח עבורך.

אם החלטת לעבור את הניתוח, חשוב לדעת שכחלק מההכנה לניתוח עליך להפסיק לקחת תרופות לדילול דם ותוספי מזון שידועים כבעלי השפעה דומה, כשבועיים לפני הניתוח. בנוסף, יש להפסיק לקחת תרופות ממשפחת האיבופרופן (אדויל, נורופן ואקדס). במקרה שקיים לחץ דם גבוה, יש לדאוג לאיזון לחץ הדם.

כיצד מתבצע ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים יכול להתבצע בעפעפיים העליונים, התחתונים, או בשניהם, לפי הצורך הקיים ולפי החלטת המנתח. משך הניתוח כשעה עד שעתיים.

ניתוח עפעפיים עליונים – ניתוח זה מבוצע תחת הרדמה מקומית ובטשטוש. תהליך הניתוח יחל בסימון עודפי העור הקיימים. החתך מבוצע לאורך קפל העפעף העליון, ומוסרים עודפי העור ומעט מהשריר. במידת הצורך תבוצע גם הסרת שקיקי שומן הנמצאים מתחת לעור. לאחר מכן תבוצע סגירה של החתך, באמצעות תפרים עדינים. במידה ויש צורך גם בהרמת גבות, היא תשולב בניתוח זה.

סימון חתכים מתיחת עפעפיים

ניתוח עפעפיים תחתונים – ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח עפעפיים תחתונים, החדשנית והמתקדמת שביניהן היא שיטת Pinch. בשיטה זו, המבוצעת תחת הרדמה מקומית וטשטוש, או בהרדמה כללית. מתבצע חיתוך העפעף התחתון, לרוב ממש מתחת לקו הריסים. לאחר מכן מוסרים עודפי העור שהצטברו בעפעף באמצעות פינצטה ייעודית המבצעת פעולת צביטה של העור.
שיטה זו יעילה ובטוחה, והיא מפחיתה את הסיכון למשיכת יתר של העפעף התחתון בניתוח.

החלמה לאחר ניתוח עפעפיים

ניתוחי עפעפיים נחשבים לפרוצדורות בטוחות ופשוטות יחסית, שההתאוששות מהם מהירה.

כיוון שאין צורך בהשגחה רפואית ארוכה, הניתוח מבוצע באשפוז יום, ולאחר התאוששות של כמה שעות תוכלו לחזור לביתכם, בעזרת מלווה.

בשבוע-שבועיים הראשונים לאחר הניתוח יופיעו באזור שנותח שטפי דם ובצקות. ההמלצה היא להניח קומפרסים קרים על העפעפיים מיד לאחר הניתוח, על מנת למנוע התפתחות נוספת שלהם. העלמות שטפי הדם והצלקות עשויה להתארך מעבר לתקופת ההחלמה הראשונית, כאשר הדבר משתנה בין אדם לאדם.

אילו תופעות נוספות אפשריות בימים הראשונים שלאחר הניתוח?

ייתכן שסגירת העפעף תהיה חלקית בלבד, עם או ללא חוסר תחושה זמנית באזור העפעף.

לאחר הניתוח ייתכן שיופיע גם יובש בעיניים, בו ניתן לטפל לרוב באמצעות טיפות עיניים מלאכותיות ומשחה לסיכוך, או דמעת, שלרוב תחלוף מעצמה.

במידה וקיימות הפרשות מהעיניים, יש לנקות אותן באמצעות מגבונים ייעודיים, כדוגמת Eye-Care של ד"ר פישר. סיבוכים נדירים יותר כוללים זיהום, נשירת ריסים, פגיעה בקרנית, פזילה, ראיה כפולה או משיכת העפעף מטה.

הסרת התפרים תבוצע כשבוע עד עשרה ימים לאחר הניתוח. במקום בו בוצע החתך הניתוחי ייתכנו צלקות עדינות, שיתעדנו ויטשטשו כמעט לגמרי בחודשים שלאחר הניתוח.

ההמלצה היא להמנע מאיפור באזור העיניים, לפחות עד להסרת התפרים ואף מספר ימים לאחר מכן. בכל תקופת ההחלמה מהניתוח מומלץ להמנע ככל שניתן מחשיפה עור העפעפיים לאור השמש.

בנוסף, בשבועיים שלאחר הניתוח יש להמנע מפעילות גופנית מאומצת. במידה ומופיע כאב מתגבר באופן חריג, דימומים באזור הניתוח או הפרעות בראייה, יש לפנות לרופא בהקדם.

מהי העלות של ניתוח עפעפיים?

ניתוח עפעפיים הינו פשוט יחסית ולכן מחירו אינו מגיע לזה של ניתוחים פלסטיים אחרים כדוגמת ניתוח אף או ניתוחי חזה. עם זאת, חשוב להבין שבדומה לכל שירות, גם בניתוחים הפלסטיים קיים מנעד רחב של מחירים – החל מאלפי ועד עשרות אלפי שקלים.

כך או כך, ההמלצה שלי היא לבחור את הרופא המנתח לפי הניסיון שלו, המלצות של חברים ובני משפחה, וכמובן לפי התרשמות אישית בפגישת ייעוץ ראשונה. בכל מקרה, עלות הניתוח אינה צריכה להוות שיקול מרכזי בבחירתכם את הרופא המנתח.

ראיון על ניתוח עפעפיים עם ד"ר דן רגב מתוך "המועדון"

שאלות נפוצות שבדרך כלל שואלים אותנו

מחיר הניתוח משתנה ותלוי במה הוא כולל: עפעפיים עליונים בלבד, עפעפיים עליונים ותחתונים ו/או הרמת גבות. בדך כלל המחיר נע בין 10,000-15,000 ₪.

כדאי לשקול את ביצוע הניתוח החל מגיל 45, במידה ויש עודפי עור על העפעפיים העליונים או שקיות בתחתונים ו/או נפילת גבות.

יש, אם כי הם מאד נדירים: שטפי דם משמעותיים, שריטת קרנית, פתיחת קו החתכים, זיהום.

לאחר הניתוח צפוי זמן החלמה של כשבוע עד עשרה ימים.

זהו הניתוח הטוב והאפקטיבי ביותר מבין ניתוחי הפנים. מאד מומלץ למי שזקוק/ה לו!

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם