ת"א

נתניה

הסרת צלקות

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה
צלקת תקינה

טיפול צלקות בעור נועד למנוע את המשך התפתחות צלקת, להקל על הסבל מהן ולטשטש צלקות ככל שניתן. צלקת הינה צורת הריפוי הטבעית של עור הגוף מרגע צאתנו לאוויר העולם ואף עוד לפני-כן. למעשה, העור אינו מסוגל לחדש את עצמו בשכבותיו העמוקות ויוצר רקמה חלופית לזו שנהרסה, היא רקמת צלקת. צלקות פחות חזקות מהעור טיפול טשטוש והסרת צלקות – צלקת תקינהסביבן ועוברות תהליכי עיצוב אינטנסיביים על פני חודשים ושנים.

טיפול טשטוש והסרת צלקות

אז מהי "צלקת תקינה"? – צלקת דקה, שטוחה, מוסווית ככל הניתן בקפלים וקווי הגוף, ללא סימני תפירה עליה.

הסרת צלקת במסגרת מרפאה מורכב מאבחון צלקת, טיפול שמרני ו/או ניתוחי וביקורות חוזרות. העלמת צלקות נועדה עבור צלקת היפרטרופית (בולטת) וגם צלקת רחבה. צלקת קלואיד / צלקת קלואידית (גדלה באופן פרוע וללא שליטה) בעייתית מאד לטיפול גם במסגרת בית חולים.

ייעוץ ובדיקה שלפני טיפול

הסרת צלקת במסגרת המרפאה מתאימה לכל מי שרוצה טשטוש צלקות בעור הגוף. בייעוץ אעריך סוג צלקת, שטחה, מיקומה ואשאל לגבי הגורמים לה. רק לאחר מכן אתאים את הטיפול לצלקת.

כמו-כן ניתן לקבל חוות דעת רפואית על צלקות מטעמי עבור צלקות לאחר תאונות, כחלק מתביעה לביטוח או למוסד לביטוח לאומי.

קיימים מספר סוגי צלקות:

1. צלקת היפרטרופית (בולטת): גוף צלקת בולט מעל פני העור. בדרך כלל תופעה טבעית של צלקת ניתוח, יותר בנשים צעירות. צלקת ניתוח זו מתחילה כחודש אחר הניתוח ויכולה להסתיים מעצמה כשנה לאחר מכן. צלקת ניתוח כזו אופיינית לאזורים עם מתח עורי גבוה כמו מפרקים. צלקת היפרטרופית קיימת גם באזורים מיוחדים בגוף, דוגמת המשולש בין הכתפיים לתחתית עצם החזה.

2. צלקת קלואיד / צלקת קלואידית: גוף צלקת בולט מעל פני העור וגם חורג בהרבה מגבולות חתך הניתוח המקורי ו"מתפרע". צלקת קלואיד הינה תופעה נפוצה יותר בבעלי עור כהה. צלקת קלואידית יכולה להתחיל כמה חודשים אחר הניתוח ולהמשיך להתפתח ללא עצירה. צלקת קלואיד קיימת תורשה משפחתית. צלקת קלואידית יכולה להופיע בכל מקום בגוף.

3. צלקת רחבה: צלקת המתרחבת עם הזמן עד שמגיעה לממדי חסר העור המקורי או אף מעבר לו. צלקת רחבה קיימת במקומות עם עור עבה מאד (כאמור, רקמת הצלקת חלשה מסביבתה), דוגמת עור הגב.

4. צלקת לאחר תפירה לא תקינה / ללא תפירת העור הפגוע: קיימות בעיקר לאחר פגיעה בעור עקב חתך או חבלה שלא נתפרו כלל או לא כראוי מסיבות שונות. לרוב ניתן לתקן אותן באופן כירורגי.כאמור, טיפול צלקות מבוצע לאחר הבדיקה הפרטנית של כל צלקת.

כללית, לא ניתן לבצע העלמת צלקות כך שלא יישארו סימנים לאחר מכן. העלמת צלקות אינה אפשרית, היות והפגיעה מצויה מתחת לעור ואינה ניתנת לתיקון. ניתן לבצע הסרת צלקת לצמצום הגודל שלה או טשטוש צלקות.

להסרת צלקות לפני ואחרי הקליקו כאן

טיפול עבור צלקת היפרטרופית:

1. באם אותה צלקת היפרטרופית עדיין עדינה יחסית אתחיל בשימוש עם משחה נגד צלקות דוגמת קלו-קוט (ג'ל סיליקון), סקארבן ג'ל או מדרמה (תמציות בצל). משחה נגד צלקות נועדה למניעת המשך התפתחות הצלקת. משחה נגד צלקות ניתן למרוח מיד לאחר הסרת התפרים מכל חתך ניתוחי. ניתן לקנות משחה נגד צלקות ללא מרשם רופא. יש להשתמש במשחה נגד צלקות לפי הוראות היצרן או להתייעץ במומחה לכירורגיה פלסטית.

2. באם אותה צלקת היפרטרופית כבר בולטת ומואדמת אתחיל במריחת משחה נוגדת דלקת ועיסוי לשבועיים לפחות. לאחר מכן אשקול טיפול בקלו-קוט או מדרמה.

3. עבור צלקת היפרטרופית "עקשנית" אתחיל בזריקות מדכאות דלקת אל תוך אותה צלקת. הזריקות מבוצעות במחט עדינה, כמות קטנה, ולאחר אלחוש מקומי (קרם EMLA). בדרך כלל אני משתמש בחומר הקרוי דפומדרול. אנו יודעים כי הדפומדרול ודומיו, שהם סטרואידים, אף-הם מדכאים ייצור סיבי קולגן ומאיצים את פירוקם.

4. טיפול נוסף עבור צלקת היפרטרופית הינו הקפאת הצלקת על ידי חנקן נוזלי. ההקפאה הורסת רקמת צלקת מעובה ומשטחת אותה. יש לציין כי לא הוכח שטיפול זה יעיל יותר משילוב זריקות מדכאות דלקת ויריעות סיליקון או חבישות לחץ.

5. במקביל, אשקול טיפול בחבישה של יריעת סיליקון נצמדת למשך מספר חודשים, שתכסה את המקום ל- 23 שעות ביממה, דוגמת סקארבן. כיום אנו יודעים כי הסיליקון מדכא ייצור סיבי קולגן בצלקת ומאיץ את פירוקם. לעתים נדירות תיתכן תגובת גירוי או דלקת במקום, שתמנע את המשך הטיפול בסיליקון.

6. במידה ויריעת הסיליקון אינה עוזרת לאותה צלקת אפנה אותך לרכישת חבישת לחץ מיוחדת. גם לחץ מקומי יוצר פעולה דומה לאחרים על סיבי הקולגן בכל צלקת.

7. במקרים נדירים בהם יש צלקת בולטת, עבה ומגיבה באופן בינוני לטיפול אסיר אותה באופן כירורגי בדומה להסרת נגעים בעור, ומיד לאחר הסרת התפרים להתחיל בטיפול עבור טשטוש צלקות כמצויין למעלה.

לקריאה נוספת על הסיבוכים יש להקליק כאן

חבישת לחץ
יריעת סיליקון

טיפול עבור צלקת קלואיד / צלקת קלואידית נותן תוצאות בינוניות: הסרת צלקת תגרום להופעה מחודשת שלה לאחר מכן, שילוב עם טיפול מסוג אחד לטשטוש צלקות לא יעיל מספיק. גם שילוב טיפולים (יריעת סיליקון דוגמת סקארבן, חבישת לחץ, הזרקות לצלקת) לא בהכרח יעזור. מקרים אלה אני מפנה להמשך טיפול במרפאת כירורגיה פלסטית בבית חולים.

טיפול עבור צלקת רחבה: בדרך כלל הטיפול הוא הסרה כירורגית מלאה של צלקת זו בהרדמה מקומית בדומה להסרת נגעים בעור. יש לזכור, כי המנגנון ליצירת צלקת רחבה (כלומר – המתח בעור) עדיין פעיל במקום ועלול שוב להרחיב את הצלקת עם הזמן.
באם מדובר בצלקת שקועה ולא מאד רחבה ניתן למלא אותה בחומר מילוי נספג, שומן או חומר מילוי קבוע, באופן הדומה למילוי קמטים או מילוי שומן.

טיפול עבור צלקת לאחר תפירה לא תקינה / ללא תפירת העור הפגוע: הטיפול גם כאן הינו הסרה כירורגית של הצלקת בדומה להסרת נגעים בעור. תוצאות תיקון צלקת במקרה זה תהיינה טובות – כל צלקת שתקבל תהיה צרה ואסתטית יותר מהקיים. זאת, היות והתפירה הראשונית לא היתה תקינה או החתך כלל לא נתפר.

טיפול בצלקות אקנה הינו עולם בפני עצמו. לקריאה נוספת לחצו כאן.

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם