שילוב יישור שיניים כחלק מהמהפך האסתטי

כל אחד מעוניין שהמראה החיצוני שלו יהיה נאה. הבעיה היא שבתחום הזה יש פער לעיתים גדול בין מה שאנחנו רוצים לבין מה שקורה בפועל. למעט מספר יחידי סגולה, יש פגמים אצל כל אחד מאיתנו. עם חלקם אנחנו צריכים להשלים, אבל את רובם אנחנו יכולים לשפר: חשבו לדוגמא על ניתוחים פופולאריים דוגמת ניתוח עפעפיים או ניתוח אף. יש מקרים בהם הטיפול שאנחנו מבצעים נועד להעלים את תלאות הגיל המתקדם, כשדוגמא נפוצה כאן היא העלמת קמטים. לצד זה ניתן למנות טיפולים הקשורים למשקל הגוף של האנשים הסובלים ממשקל עודף, החל מדיאטה ועד לניתוחים דוגמת שאיבת שומן או קיצור קיבה.
אזור הפה והלסת חשופים כמעט תמיד ומושכים תשומת לב מיידית, כך שברור מדוע הם נכנסים פעמים רבות לתכניות המהפך האסתטי שלנו. כאן בדיוק יישור שיניים מקצועי הופך לפעולה מתבקשת כחלק מהתהליך.

למה לבצע יישור שיניים?

אין הרבה פגמים שמפריעים יותר לאדם שסובל מהם (וגם לאחרים) מאשר שיניים שאינן ישרות. השיניים מושכות אליהן תשומת לב שלילית, כי קשה מאד להסתיר אותן, תוך שהן פוגעות במראה החיצוני אבל גם בתחושה הפנימית של אותו אדם. השיניים מתורגמות פעמים רבות לירידה משמעותית בביטחון העצמי של האדם, עד למצב בו הוא יתנהג בצורה שאינה טבעית במטרה להסתיר את הפגם: בעיקר הסתרת השיניים כשהוא פותח את הפה, באופן רצוני או בלתי רצוני.
יישור שינויים הוא פעולה פשוטה יחסית שיכולה להחזיר עטרה ליושנה. יש כיום שיטות שונות להשלמת המשימה. זה מתחיל עם סמכים (גשר) שיכולים להיות שקופים או בולטים יותר. אופציה אחרת היא לבצע יישור פינמי של השיניים, עם סמכים שמדביקים במקרה הזה לחלק הפנימי של השיניים. מי שלא רוצה גשר בשיניים יוכל להיעזר בפלטות שקופות לחלוטין, שהחסרונות שלהן הם עלות גבוהה ופרק זמן ארוך הדרוש ליישור.

כך "מעלימים" את הגשר

השיטה המסורתית של יישור שיניים היא כאמור גשר, מה שהופך את התמונה למעט מורכבת יותר. הגשר אמנם יהיה בתוך הפה והלסת לפרק זמן מוגדר, אבל בתקופה זו האדם שמרכיב אותו עלול להרגיש חוסר נוחות לא פחות מאשר במצב הקודם של השיניים העקומות: יש שתופסים את הגשר כפגם אסתטי. מעבר לשיטות הקיימות ליישור שיניים ללא גשר, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות, ניתן לבצע יישור שיניים שקוף באמצעות גשר שקשה מאד להבחין בו. במקרה הזה תקופת ה"ריפוי" של השיניים תהיה ללא אחד מסימני הלוואי הפחות רצויים שלה. לא תאמינו עד כמה זה עשוי לסייע לאדם הסובל מהבעיה.
בסופו של דבר הכל שאלה של האופי שלכם. יש אנשים שדווקא ירצו להבליט את הגשר או את סימני היישור כהצהרה אופנתית (בדומה לאופן בו משקפי ראייה נחשבו פעם לפגם וכיום לפריט אופנתי). מנגד, אחרים יעדיפו את הפתרונות העדינים יותר והבולטים פחות. כל בחירה היא לגיטימית. אתם אלה שבסופו של דבר צריכים להיות מרוצים עם המראה שלכם יותר מכולם.