ת"א

נתניה

מילוי קמטים

תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

מילוי קמטים ועיצוב פנים

ביסודו, מילוי קמטים נועד לטיפול קמטים בפנים במחצית הפנים התחתונה. יופיה של שיטת טיפול בקמטים נעוץ בפשטותה ובאפקט שלה: מילוי קמטים – סוגים / דר' דן רגבהזרקת חומר דרך מחט דקה, התאוששות מיידית, תופעות לוואי קצרות טווח, אחוז סיבוכים אפסי ואפקט מעולה על קמטים שטחיים ובינוניים. מילוי קמטים נעשה במסגרת טיפולי מרפאה. ניתן לבצעו ללא הרדמה, תחת קירור, תחת אלחוש עורי (קרם EMLA למשל) או תחת הרדמה מקומית של ממש.

איזה קמטים ניתן להחליק?

קיימים מספר קמטים פופולריים למילוי;

מילוי קמטים בפנים

גורמי סיכון לטיפול קמטי פנים

גורמי סיכון עיקריים לטיפול קמטי פנים הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), וארועי פצעי חום (הרפס) בפנים בעבר: כל טראומה לעור הפנים (כולל מילוי קמטים) יכולה לעורר ארוע דומה. יש להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן יש לקבל טיפול מונע נגד הרפס במשחה או בכדורים שלושה ימים לפני ושלושה ימים לאחר מילוי קמטים. צורת הטיפול המונע נובעת משכיחות ארועי ההרפס וחומרתם.

למי מתאים מילוי קמטים?

מילוי קמטים מתאים לכל בעל/ת קמט בעור הפנים. היות ובדרך כלל השינויים מתחילים מגיל 30, נדיר לבצע טיפול קמטים לפני כן. שינויי משקל מעל 5 ק"ג יוכלו לשנות את צורת קמטי הפנים שמולאו, עקב התרוקנות או התמלאות רקמת השומן במקום.

מילוי קמטים

סוגי החומרים המשמשים למילוי קמטים

קיימים שני סוגי חומרי מילוי: חומרים נספגים ולא נספגים. בכל הקשור לקמטים, לחומרים הנספגים ייתרון מובנה על פני הלא-נספגים.

חומרי המילוי הלא-נספגים

חומרי המילוי הלא-נספגים השכיחים ביותר הינם סיליקון רפואי וביו-אלקמיד. הסיליקון הרפואי הינו סיליקון נוזלי שעבר תהליכי עיבוד שונים עד שהפך לראוי להזרקה לרקמות הגוף ועם מעט תופעות לוואי. יש להזריק מעט ממנו ועל פני מספר פעמים רב בכדי להימנע מיצירת גושים במקום ההזרקה. הביו-אלקמיד הינו נוזל שעם הזרקתו הגוף יוצר סביבו רקמת חיבור החוצצת בינו לבין רקמות הגוף. עקב צמיגותו הרבה ועובי מחט ההזרקה מומלץ להזריקו תחת הרדמה מקומית וכמו-כן עם טיפול אנטיביוטי מונע. הוא אמור למלא היטב שקעים וקמטים עמוקים.
הזרקת חומרים אלה לגוף אינה הפיכה. היות והזדקנות העור ממשיכה וגם נפילת תווי הפנים, קמטים בפנים מעמיקים, ותוך שנה-שנתיים מההזרקה הראשונית נוצר צורך בתיקון. כאן נמצאת הבעיה בחומרים אלה: הגוף עלול ליצור תגובה לגוף זר בכל הזרקת חומר שונה בקרבתם או אף אם מזריקים חומר זהה.

חומרי המילוי הנספגים

חומרי מילוי נספגים מתבססים על חומרים טבעיים הקיימים בגוף ושייכים אליו. הגוף מזהה אותם כחלק ממנו ואף מפרק אותם בתהליכים טבעיים. רק לעתים רחוקות ביותר הם יוצרים תגובה לגוף זר. הסיכון לזיהומים בהזרקתם שואף לאפס. חומר המילוי הנפוץ ביותר בקבוצה זו הוא חומצה היאלורונית. חומר זה הינו אחד מאבני הבניין החשובות של הרקמה הרכה בגופנו ומצוי בכל אחד מאיתנו באופן טבעי. קיימים חומרי מילוי על בסיס חומצה ההיאלורונית עם צמיגות שונה, שנועדו לקמטים בעומק שונה. ככל שהקמט עמוק יותר או יש צורך בתמיכה גדולה יותר, כן החומצה ההיאלורונית הרצויה אמורה להיות צמיגה יותר.
לאחרונה הראו מחקרים כי הזרקה חוזרת ותדירה של חומצה היאלורונית יוצרת גירוי ליצירת קולגן חדש ואפקט דמוי אנטי-אייג'ינג, בדומה למילוי שומן.

מהו זמן ההשפעה של טיפול מילוי קמטים?

משך האפקט הממוצע של חומרי המילוי הינו כחצי שנה עד שנה והפיך לחלוטין. מעבר ליתרון הידידותיות שלהם לגופנו והיכולת להזריקם פעם אחר פעם או לשנות את החומר ללא חשש מתגובה דלקתית, נמצא כי הזרקות חוזרות של חומרי מילוי אלה מונעות את המשך יצירת הקמט על ידי הצטלקות פנימית. שווה, לא?

חומרי מילוי נספגים נוספים הינם קולגן מעובד הקיים בכל רקמה בגוף (כיום איננו בשימוש רב) והידרוקסי-אפטיט הקיים בעצמות (מצוי בחומר המילוי רדיאס). מילוי בשומן טבעי הוא אופציה נוספת למילוי נפח חסר גדול מאד: אמנם המדובר בחומר טבעי, המצוי בגופנו בכמות לא קטנה, אך תוצאותיו אינן ודאיות ויש צורך לחזור על המילוי יותר מפעם אחת בכדי להתגבר על ספיגת תאי השומן.

עד כאן לגבי מילוי קמטים קלאסי. בתחילת המאה ה- 21 חלו שתי פריצות דרך משמעותיות לגבי טכניקת ההזרקה ובזכותן ניתן היום לעצב את הפנים באופן אסתטי ומדוייק יותר מאי-פעם.

מילוי על ידי מזרק אוטומטי

מילוי על ידי מזרק אוטומטי

הזרקה ידנית אינה מדוייקת מספיק: היא מסתמכת על מיומנות המזריק, על שרירי היד העלולים להתעייף בהזרקות חוזרות, ואל מול התנגדות עקב עובי המחטים. הזרקה לא אחידה זו גורמת לכאב רב יותר, דימום רב יותר ובזבוז חומר מילוי.
ייעוד המזרק האוטומטי הינו להקל על המזריק וליצור דיוק רב יותר של החדרת חומר המילוי. בשיטה זו, של Point & shoot, ניתן להגיע לרמת דיוק רבה יותר עם חומר המילוי, עם כמויות קטנות יותר, פחות כאב ופחות דימום.

קיימים מספר פיתוחים למזרק האוטומטי. הקודמים (בסרטונים שלמטה) הצריכו כבל מקשר למכשיר ותלות בחשמל. החדיש ביותר הינו של חברת תיאוסיאל, אשר פיתחה את המזרק האוטומטי הקרוי Teosyal Pen המופעל על ידי סוללה. המכשיר עצמו נראה כמו עט עבה אליו מוחדר גוף המזרק ובקצהו המחט. עקב משקלו המועט נוחות השימוש בו גברה. 
צפו בראיון עם ד"ר דן רגב על מילוי קמטים במזרק אוטומטי (מערכת אנטאיס, עם כבל מקשר)

נגן וידאו

עיצוב הפנים לפי מדדי אסתטיקה אוניברסליים

למלא קמטים

בשנים האחרונות הולכת ומתחדדת התפיסה כי לפני מילוי כל קמט יש להתייחס למדדים האסתטיים האוניברסליים של הפנים. אותם מדדים היו ידועים החל מהמאה ה- 12 ולפיהם בוצעו אלפי ציורים ופסלים ברנסנס. אבי השיטה היה המתמטיקאי האיטלקי לאונרדו פיבונצ'י (1170-1250 לספירה) אשר מצא כי קיימת חוקיות ברורה בכל הקשור ליופי ואסתטיקה בטבע.

 העיקרון מאחורי סדרת פיבונצ'י או ממוצע הזהב של פיבונצ'י הינו פשוט: כל איבר בה שווה לסכום שני קודמיו. היחס הינו 1:1.618. יחס זה מצוי בכל דבר בטבע, מקונכיית חילזון הנאוטילוס ועד למסלול טיפול המים בשיער רטוב. צלמים משתמשים ביחס זה לתיעוד תמונות. אדריכלים משתמשים ביחס הזהב לבניה.

לפי יחס הזהב של פיבונצ'י נבנתה מסיכה של הפנים האידאליות (תמונה משמאל למעלה). נמצא, כי יחס זה מצוי בפנים של הדוגמנים והשחקנים המושכים משני המינים. ניתן להתרשם מכך בתמונה משמאל למטה.

מילוי קמטים
מילוי קמטים

עד לאחרונה ניתן היה רק לבדוק האם הפנים שלנו הינם "אידאליים" או חסרים לפי אותה מסיכה.

כיום, ניתן בעזרת חומרי המילוי לעצב את הפנים לפי אותה מסיכה לקבלת פנים מושכים יותר ותואמים יותר את אידאל היופי!

התקדמות חשובה נוספת נמצאה לאחרונה ביחס למבנה הרקמות הרכות בפנים. נמצא, כי קיימות שכבות שומן עמוקות אשר מתרוקנות באופן בלתי אחיד והן מהגורמים העיקריים להזדקנות הפנים.

מבין תהליכי הזדקנות הפנים התרוקנות שכבות השומן העמוקות של הפנים היא הגורם הדומיננטי ביותר בגילאים 30 עד 50 להזדקנות. מילוי קמטים של העידן החדש נועד לעצור אותה ולהחזיר לפנים מראה צעיר ויפה יותר.

ננסה לנתח את תהליכי התרוקנות הפנים לפי התמונה הבאה

1. התרוקנות השומן ברקות והגבות גורם לשקע מכוער עם פנילת צידי כל גבה

2. הלחי, איזור הפנים הדומיננטי ביותר והגדול ביותר, עוברת התרוקנות של השומן העמוק בחלקה העליון וכתוצאה מכך נפילת חלקה התחתון. עקב כך קורים מספר תהליכים:
א. שקע מרזב הדמעות מעמיק.
ב. קמט אף-שפה מופיע ומעמיק עם הזמן.
ג. קמט מריונטה מופיע עם נפילת חלקה התחתון של הלחי.
ד. הלחי התחתונה צונחת אל מעבר לקו הלסת ויוצרת מראה בולט היוצר לסת ריבועית (זקנה יותר) ולא משולשת (צעירה יותר). מראה זה קרוי Jawl.
3. השפתיים נעשות צרות יותר, בפרט עקב נסיגת חניכיים. הקמטים מסביבן מתארכים ונעשים עמוקים יותר, בפרט הקפלים בזוויות הפה.

מילוי הקמטים שבפנים

נסכם את העובדות עד עתה:

1. הקמטים נובעים כתוצאה מהתרוקנות הרקמות הרכות בפנים ונפילתן.
2. ההתרוקנות הינה של רקמות השומן העמוקות יותר.
3. יש קווי מתאר אידאליים לפנים אסתטיים.

לפיכך, בכדי להגיע לתוצאה אסתטית יפה של הפנים עלינו למלא את רקמות השומן העמוקות ולא רק את הקמטים עצמם, לפי תכנון המותאם לתווי הפים האידאליים.

קנולות שונות למילוי קמטים

לפי עיקרון זה אני מבצע מילוי ממש על פני עצמות הלחי, ארובת העיניים והלסת (נקודות אדומות בתמונה מימין). נקודות משניות מבוצעות מעט פחות עמוק ברקמה הרכה (נקודות צהובות). מילוי מרזבי הדמעות (פס צהוב בתמונה מימין)מילוי קמטים – קנולה / ד"ר דן רגב נעשה ממש על פני העצם עקב שכבה דקה מאד של עור במקום. כמו-כן באותות מיקום אני משתמש בקנולה מחט ארוכה ללא חוד למניעת שטפי דם באיזור כה רגיש.

קנולות למילוי קמטים

מילוי בעזרת קנולה ותיאפן

מילוי קמטים בפנים מתבצע במסגרת המרפאה לאחר אלחוש מקומי או הרדמה מקומית. עם סיום הפעולה אתר המילוי עובר עיסוי למטרת עיצוב החומר שבתוכו. ניתן לקרר את המקום למספר שעות בכדי להקטין את שטפי הדם והבצקות המקומיים. במידה ועברת הרדמה מקומית הדומה להרדמת רופא שיניים (אלחוש דרך רירית הפה) עליך להימנע מאכילה ושתיה חמה עד חלוף ההרדמה (כשעתיים לפחות) בכדי לא "לתת ביס" בשפה או הלשון הרדומות..
לא מומלץ לבצע פעילות גופנית מאומצת באותו היום. למחרת ניתן לחזור לשיגרה מלאה.

שימוש במזרק אוטומאטי ובקנולה לעיצוב הסנטר

מהו זמן ההשפעה של טיפול מילוי קמטים?

במהלך הימים הראשונים לאחר טיפול בקמטים ייתכנו שטפי דם, אודם, גירוי מקומי, נפיחות ואף היווצרות זמנית של גושים באתרי ההזרקה.
עליך לזכור, כי צורת מילוי כל קמט תראה רק לאחר מספר ימים עד יותר משבוע. היות והחומר המוחדר גורר בצקות ונפיחות ברמה מסויימת הרי שדיוק המילוי אינו ודאי. לעתים יש לחזור ולבצע מילוי מתקן לפי צורך.

סיבוכי מילוי קמטים נדירים מאד. הם כוללים: דימום או שטפי דם נרחבים, זיהום והתפרצות הרפס עורי. לעתים נדירות ביותר עלולה להתפתח תופעת תגובה אלרגית לחומרי האלחוש ו/או המילוי. תופעה נדירה ביותר נוספת הינה הופעת גושים. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום