מה זה בוטוקס בשפתיים?

לעתים אני וצוות המרפאה מקבלים פניה ממטופלת המבקשת לעשות "בוטוקס בשפתיים".
אני מבצע את מה שצריך והמטופלת יוצאת מהמרפאה מאד מרוצה ממראה השפתיים שלה (ומעלה לאינטסגרם).
אלא.. שאף אחת ממטופלות שביקשו בוטוקס לשפתיים לא עברה אצלי טיפול בבוטוקס לשפתיים, היות ואין באמת טיפול בוטוקס לשפתיים..

אז מה עושים לשפתיים אם זה לא בוטוקס?

הטיפול בתוספת נפח לשפתיים או באובדן נפח של השפתיים מבוצע על ידי חומר היכול להחזיר נפח, בראש ובראשונה – חומצה היאלורונית.

הבלבול בין עיבוי שפתיים לבוטוקס נובע משכיחות הטיפול בשניהם: בוטוקס הוא הטיפול האסתטי הנפוץ ביותר בעולם, והשפתיים הן אחד מאזורי המילוי הנפוצים ביותר בעולם. ברור לחלוטין כי הצימוד בין הטיפול הנפוץ לחומר הנפוץ הוא הגיוני, אבל לא מציאותי. צורת הפעולה של הבוטוקס שונה לחלוטין מצורת הפעולה של החומצה ההיאלורונית.

מה ההבדל בין בוטוקס לחומצה היאלורונית?

בוטוקס יוצר אפקט של הרפיית שרירי ההבעה הגורמים לקמטי הבעה, בפרט במחיצת הפנים העליונה (קמטי צחוק, בין הגבות ומצח). היות ואי הפעלת שריר מונעת את המשך העמקת הקמט יש לבוטוקס אפקט מניעתי. הבוטוקס לא יכול ליצור נפח ולפיכך אינו מתאים לשפתיים. יתרה על כך: טיפול בוטוקס מכוון לשפתיים עלול להחליש את שרירי השפה וליצור עיוות פעולה שלהן!

חומצה היאלורונית יוצרת בפנים נפח במקום זה שאבד וגרם להידלדלות הרקמות, בעיקר באזורים שמצידי האף, בזוויות הפה, לחיים, מתחת לעיניים, וגם כמובן בשפתיים. החומצה ההיאלורונית לא פועלת על שרירי ההבעה ולא יכולה לשתק אותם. ניתן לקרוא עוד על מילוי קמטים כאן.

עוד על ההבדל בין חומצה היאלורונית לבוטוקס ניתן למצוא בסרטון הזה שלי.

אז כיצד מבוצע עיבוי שפתיים?

עיבוי השפתיים נעשה באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים, ולא באמצעות הזרקת בוטוקס לשפתיים. העיבוי מבוצע בהזרקה אל תוך רקמת השומן של השפה, מעל לשריר השפה. ההזרקה מבוצעת בהדרגה ובכמויות קטנות. ניתן לקרוא עוד על עיבוי שפתיים כאן.