עיבוי שפתיים הוא השיטה הפופולרית ביותר ליצירת שפתיים מלאות וחושניות יותר. תוצאותיו טובות מכל תכשיר קוסמטי או ליפסטיק הקיימים בשוק.

עיבוי שפתיים – מתאים לכולם?

אופיה של שיטת מילוי שפתיים נעוץ בפשטותה ובאפקט שלה: הזרקת חומר דרך מחט דקה, התאוששות מיידית, תופעות לוואי קצרות טווח, אחוז סיבוכים נמוך וגם עיצוב שפתיים טוב מאד כמעט לכל צורת שפתיים. עיבוי שפתיים נעשה במסגרת טיפולי מרפאה. ניתן לבצעו תחת אלחוש או תחת הרדמה מקומית.

גורמי סיכון עיקריים לטיפול מילוי שפתיים הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), וארועי פצעי חום (הרפס) בפנים בעבר: כל טראומה לעור הפנים (כולל עיצוב שפתיים) יכולה לעורר ארוע דומה. יש להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן יש לקבל טיפול מונע נגד הרפס במשחה או בכדורים שלושה ימים לפני ושלושה ימים לאחר עיבוי השפתיים. צורת הטיפול המונע נובעת משכיחות ארועי ההרפס וחומרתם.

עיבוי שפתיים מתאים לכל בעל/ת שפתיים יחסית דקות. היות והשפתיים, כמו יתרת הפנים מסיימות את התפתחותן לאחר גיל ההתבגרות, מילוי שפתיים אינו מומלץ לפני גיל 17-18.

קודם כל – מתייעצים!

בייעוץ אבדוק את צורת השפתיים והפנים כולל לסתות ושיניים, ואשים לב לסימטר יה. כמו-כן אקבל מידע לגבי בעיות בלסתות ובשיניים. כל בעיה בשלד או בשיניים תשפיע ישירות על עיצוב שפתיים: לסת רחבה ומרובעת, חניכיים נסוגים (עקב ספיגת עצם) או שיניים תותבות יכולים ליצור רושם לשפתיים צרות גם לאחר עיבוי.

רפואה אסתטית

פרופורציות השפתיים מוכרות היטב מעולם האומנות: אורכן הינו כשליש מרוחב הפנים. השפה העליונה אמורה להיות לפחות שליש מהרוחב הכולל של שתי השפתיים. כל שפה אמורה להיות בצורת חצי סהר ולא קשתית מדי, עם חשיפה קלה של השיניים החותכות העליונות תוך פיסוק השפתיים.

שני חומרי מילוי עבור עיבוי שפתיים:

קיימים שני סוגי חומרים עבור עיבוי שפתיים: חומרי מילוי נספגים ולא נספגים.

מבין חומרי המילוי הלא-נספגים השכיח ביותר הינו סיליקון רפואי. סיליקון רפואי הינו סיליקון נוזלי שעבר תהליכי עיבוד עד שהפך לראוי להזרקה לרקמות הגוף ועם מעט תופעות לוואי. יש להזריק מעט ממנו ועל פני מספר פעמים רב בכדי להימנע מיצירת גושים במקום ההזרקה. לאחר הזרקתו הוא יוצר מרקם טבעי לשפתיים המעובות, וישהה בגוף שנים רבות ביותר. באם מעוניינים בעיבוי שפתיים נוסף לאחר זמן-מה יש להזריק רק את אותו סוג סיליקון: הגוף עלול ליצור תגובה לגוף זר בכל הזרקת חומר שונה באותו אתר.
יש לציין כי הסיליקון עלול ליצור תגובה דלקתית בגוף גם שנים לאחר הזרקתו, וללא קשר לכמות שהוזרקה. תגובה זו מתבטאת בנפיחות נוקשה ולעתים כואבת.

חומרי מילוי נספגים מתבססים על חומרים טבעיים הקיימים בגוף ושייכים אליו. הגוף מזהה אותם כשלו ואף מפרק אותם בתהליכים טבעיים. רק לעתים רחוקות הם יוצרים תגובה דלקתית ונדיר עוד יותר – תגובה אלרגית. הסיכון לזיהומים בהזרקתם נמוך מאד. חומר המילוי הנפוץ ביותר בקבוצה זו הוא חומצה היאלורונית (דוגמאת בלוטרו, תיאוסיאל, ג'ובידרם או פרלן). חומר זה הינו אחד מאבני הבניין החשובות של הרקמה הרכה בגופנו ומצוי בכל אחד מאיתנו באופן טבעי. משך האפקט שלה הינו עד כחצי שנה והפיך לחלוטין. החומצה ההיאלורונית ידידותית לגופנו וניתן להזריקה פעם אחר פעם או לשנות את סוג החומצה ההיאלורונית ללא חשש מתגובה לגוף זר.

עיבוי שפתיים

באילו תנאים עושים מילוי שפתיים?

מילוי שפתיים מתבצע במסגרת מרפאה ועל פני מספר מפגשים. החומר מוזרק נקודתית ובצורת כדורונים קטנים למקטעי כל שפה הזקוקים לעיבוי.
בדרך כלל השפה העליונה היא הנזקקת לעיבוי. התחתונה, עקב מבנה הלסת וכוח המשיכה נשמטת כלפי מטה ובולטת יותר מהעליונה.

החלמה והתאוששות

עם סיום הפעולה אתר המילוי עובר עיסוי למטרת עיצוב החומר שבתוכו. ניתן לקרר את המקום למספר שעות בכדי להקטין את שטפי הדם והבצקות המקומיים. במידה ועברת הרדמה מקומית הדומה להרדמת רופא שיניים (אלחוש דרך רירית הפה) עליך להימנע מאכילה ושתיה חמה עד חלוף ההרדמה (מספר שעות) בכדי לא "לתת ביס" בשפה או הלשון הרדומות.
לא מומלץ לבצע פעילות גופנית מאומצת באותו היום. למחרת היום ניתן לחזור לשיגרה מלאה.

במהלך הימים הראשונים אחר עיצוב שפתיים ייתכנו שטפי דם, אודם, גירוי מקומי, נפיחות ואף היווצרות זמנית של גושים באתרי ההזרקה.

עליך לזכור, כי הצורה החדשה של השפתיים תראה רק לאחר מספר ימים. היות והחומר המוחדר גורר בצקות ונפיחות ברמה מסויימת הרי שדיוק מילוי שפתיים אינו ודאי. לכן עיבוי שפתיים מבוצע בכמויות קטנות ועל פני מספר מפגשים. לעתים יש לחזור ולבצע מילוי מתקן לפי צורך.

סיבוכי עיצוב שפתיים נדירים מאד. ניתן לקרוא עליהם בלקסיקון מונחים רפואיים. הם כוללים: דימום או שטפי דם נרחבים, זיהום והתפרצות הרפס עורי. סיבוך נדיר ביותר הינו הופעת גושים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי