אנטי אייג'ינג על ידי PRP (פלזמה עשירה בטסיות) – ®My Cells

איכות העור שלנו נפגעת עקב הזדקנותו, חשיפה ממושכת לשמש (גם אם היתה רק בגיל צעיר), עישון, אקלים, תזונה, תרופות ותורשה. חשיבות השמירה על איכותו רבה ביותר עבורנו. גם תוצאות ניתוח או טיפול אסתטיים תהיינה פחות טובות עבור בעלי/ות עור זקן, לא אלסטי ועם קמטים מרובים.

כיצד נשמור על עורנו רענן ובריא בעזרת מזותרפיה?

המזותרפיה (החדרת חומרים פעילים לשכבת העור האמצעית, מזו = אמצע) היא מהשיטות הנפוצות כיום לשיפור איכות העור ומניעת הזדקנותו (אנטי אייג'ינג, רג'וביניישן). החדרת חומרים מזינים וממצקים לשכבת העור האמצעית יוצרת עור רענן יותר וחיוני יותר, ומטפלת בקמטים העדינים והעור המזדקן וחסר הברק.

המזותרפיה נערכת תוך החדרת כמות זעירה של חומר בכל זריקה. אתרי הזריקה הם בדרך כלל בפנים, בצוואר, במפתח השדיים (דקולטה) וגב כפות הידיים. מרווחי הזריקה נעים בין 5 ל- 10 מ"מ על פני כל השטח. היות והתהליך אינו נעים ואף כואב מעט הוא מבוצע רק לאחר מריחת ג'ל אלחוש. לאחר הפעולה קיים אודם הנעלם תוך מספר שעות, כמו-גם סימני הזריקות, מזותרפיה בפניםומעט שטפי דם. ההטבה בעור נצפית תוך מספר ימים.

מזותרפיה בפנים

למרות הפופולריות הגוברת שלה מזותרפיה רגילה הינה קצרת טווח: היא מתבססת על אפקט מיידי של בצקת הנוצרת בעור עקב נפח החומרים שהוזרקו אל תוך העור. כאשר נספגים חומרים אלה (תוך כחודשיים-שלושה) נעלמת אותה בצקת ואיתה נעלם אותו אפקט אנטי אייג'ינג או רגו'ביניישן. רוב חומרי המזותרפיה יעילים באותה מידה, למעט חומצה היאלורונית ופלזמה.

החומצה ההיאלורונית

החומצה ההיאלורונית נותרת מספר חודשים בעור, לפיכך אפקט המיצוק שלה ארוך יותר. מצד שני, יש לה אפקט מוגבל לגבי אנטי אייג'ינג וטיב העור.

הפלזמה

הפלזמה היא החלק הנוזלי של הדם, בו מתקיימים תאי הדם השונים. לכל תא בדם תפקידים משלו. חלק מהם קשור ישירות לעידוד צמיחת תאים, גם בעור (כלומר – אנטי אייג'ינג..). תאי הדם בהם יש חומרי עידוד צמיחה רבים הינם טסיות הדם. תפקידן העיקרי הינו בקרישת הדם (תצורת הרשת הלבנה בתמונה למטה).

טסיות דם

כיצד נעזרים בטסיות הדם להצערת העור?

תפקיד טסיות הדם בעידוד צמיחת עור ידוע שנים ונוצל היטב בעבר לטיפול בפצעים קשי ריפוי. החידוש הוא ברתימת יכולת זו לריענון העור, אנטי אייג'ינג מטעמים אסתטיים. היכולת ליצור הנחיה מדוייקת לעור להתחדש הינה למעשה הנדסה ביולוגית לכל דבר!

בתהליך שפותח בידי חברת ®MyCells אני מעשיר את ריכוזן בפלזמה פי 2-3 מהריכוז הנורמלי ויוצר פלזמה עשירה בטסיות דם (Platelets Rich Plasma – PRP). כך האפקט שלהן משמעותי יותר.

יתרונות השימוש ב- PRP ברורים:

חומר אנטי אייג'ינג טבעי הנלקח מגופך.
אפקט ארוך של שנה לפחות. אפקט זה מצטבר לאחר כל טיפול, בדומה לבוטוקס ומילוי קמטים.
יצירת תגובה אמיתית של התחדשות עור ולא על ידי פגיעה בו (כמו כוויה כימית בפילינג), מילוי בחומרים עם אפקט זמני (מזותרפיה רגילה וחומרי מילוי) או שיתוק שרירים (בוטוקס).
התאוששות מהירה מאד, תופעות לוואי קצרות טווח, ואחוז סיבוכים זעיר ביותר. זאת, בהשוואה לפילינג בינוני המחייב לפחות שלושה ימים של החלמה ואודם בפנים לשבוע ויותר.
מתאים לכל סוג וצבע עור. אין הגבלה החלה על עור כהה ביחס לפילינג.
ניתן לביצוע בכל ימות השנה, ללא חשש לחשיפה לשמש לאחר מכן.
טיפול יסודי בקמטוטים ומרקם עור זקן וחסר חיים. אין חומר אחר היכול לבצע זאת ברמה ביולוגית, גם לא בוטוקס.
כמות החומר המופק מספיקה לכל הפנים, צואר ועוד איזורים!
הקיט הוא מוצר כחול-לבן(!) של חברת ®My Cells.

ממה יש להזהר?

גורמי סיכון עיקריים עבור מזותרפיה עם פלזמה עשירה בטסיות דם הינם ארועי פצעי חום (הרפס) בפנים, המחייב טיפול מונע במשחה או כדורים שלושה ימים לפני ואחרי הפעולה, בעיה בטסיות הדם (פגמים מולדים, דוגמת פעילות לא תקינה או חוסר ניכר), בקרישת הדם (פגמים מולדים ומחלות בכבד) לחץ דם גבוה ולא מאוזן, זיהומים ודלקות בעור. הטיפול אינו מתאים לנוטלי תרופות חזקות לדילול הדם דוגמת קומדין, קלקסאן והפארין.

מה נבדוק בפגישת היעוץ?

בייעוץ לקראת מזותרפיה עם פלזמה עשירה בטסיות דם אוודא כי אין גורמי סיכון רלוונטים, אבדוק את טיב העור, קיום נמשים או כתמי גיל, קמטים ומיקומם. כמו-כן אוודא כי לא קיימים מחלת עור או נגעי עור חשודים לממאירות.

הפעולה נעשית במסגרת המרפאה. משכה הינו כשעה.
בתחילת הפעולה אמרח ג'ל אלחוש על כל האתרים המיועדים לטיפול.
לאחר מכן אקח כ- 20 סמ"ק דם ממך. כמות זו מספקת, כאמור, לכל הפנים, צואר ועוד מקומות.
את הדם אפריד למרכיביו על ידי העברתו בצנטריפוגה, ובמערבל מיוחד ואבודד את הפלזמה העשירה בטסיות דם.
– את התוצר הסופי אקח ואזריק בשיטת מזותרפיה לכל אתר שנקבע מראש.

הכנה פלזמה עשירה בטסיות דם

חשוב לזכור:

ניתן לשלב בטיפול גם בוטוקס ומילוי קמטים עמוקים יותר בחומרי מילוי אחרים לפי צו רך.

לאחר הפעולה ייתכן אודם מקומי של העור החולף במהירות. סימני הזריקות נעלמים תוך כיום. שטפי דם נקודתיים נעלמים לחלוטין לאחר מספר ימים.

עליך לזכור, כי המרקם הסופי של העור ייראה רק לאחר כחודש, עקב התהליכים העוברים על העור. בדרך כלל אני ממליץ לפחות על שני טיפולים עוקבים בטווח חודש וחצי אחד מהשני לקבלת אפקט משמעותי. לאחר מכן ניתן לחזור על טיפול בודד פעם בשנה.

אדמומיות לאחר הזרקת פלזמה

הזרקת פלזמה עשירה בטסיות הדם

סיבוכי מזותרפיה עם פלזמה עשירה בטסיות דם נדירים מאד. הם כוללים: שטפי דם ניכרים מאד, התפרצות פצעוני הרפס, זיהום, אודם עקב תהליכי דלקת. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.