eMatrix מבית חברת סינרון הישראלית נועד להשיג עור אחיד וצעיר יותר על ידי שימוש בטכניקת גלי הרדיו החדשנית.

למכשיר תו תקן של ה- FDA האמריקני למטרת טיפול בקמטים וטיפולים להתחדשות העור ותו תקן אירופאי (CE) לאותן מטרות.

יתרונות הטיפול באימטריקס

מכשיר

eMatrix מורכב ממסך מגע ידידותי, המכשיר עצמו והידית. הפעלתו פשוטה ואינטר-אקטיבית: המכשיר עצמו מנחה את המשתמש בעוצמת הטיפול ויעילותו!

מטרות הטיפול:

1. מיצוק והצערת העור.
2. הבהרת פיגמנטציה בעור (בשילוב קרם הבהרה).
3. טשטוש צלקות אקנה (בפרט נקודתיות).
4. טשטוש צלקות שטוחות.
5. שיפור מרקם עור עם פסי מתיחה (בפרט אדומים).

יתרונות ה- eMatrix:

– עוצמת המכשיר שוות ערך לפילינג כימי בין שטחי לבינוני ולטיפולי לייזר באותה עוצמה, ללא תופעות הלוואי שלהם או הסיבוכים שלהם.
– מבוצע במסגרת מרפאה ללא צורך בחדר ניתוח.
מתאים לכל סוג וצבע עור. אין הגבלה החלה על עור כהה ביחס לפילינג או לייזר.
ניתן לביצוע בכל ימות השנה, ללא חשש לחשיפה לשמש לאחר מכן.
– אין בעיה לטפל בעפעפיים, ללא חשש מפגיעה בעיניים, בניגוד לסכנה הקיימת בטיפול לייזר.
– השיפור במראה צלקות וגם פסי מתיחה הינו לכל החיים. השיפור במראה קמטים הינו של כשנה, והינו מצטבר מטיפול לטיפול, בדומה לטיפול בבוטוקס, חומרי מילוי ו- My Cells.
– יצירת תגובה אמיתית של התחדשות עור ולא על ידי מילוי בחומרים עם אפקט זמני (מזותרפיה רגילה וחומרי מילוי) או שיתוק שרירים (בוטוקס).
התאוששות מהירה, עם תופעות לוואי קצרות טווח.
– טיפול ייחודי עבור צלקות, צלקות אקנה ואבעבועות רוח, פסי מתיחה אדומים וגם לבנים, קמטים וחריצים בעור. לאור הכתוב למעלה אין כל שיטה אחרת היכולה לבצע זאת באותה יעילות וללא תופעות לוואי משמעותיות.
– eMatrix הוא מוצר כחול-לבן (!) של חברת סינרון.

על אילו שכבות עור הE-Matrix עובד?

שכבות עור

כדי להבין את עיקרון הטיפול ב- eMatrix עלינו להבין מהן שכבות העור השונות ומי מהן נפגעת בתהליכי צלקת והזדקנות.
העור מחולק לאפידרמיס, הוא השכבה החיצונית של תאי העור, ולדרמיס, הוא השכבה הפנימית, ה"תת-עור".
האפידרמיס בדרך כלל מתחדש היטב, גם לאחר חתכים, ונעשה דק יותר עם הגיל.
הדרמיס הוא זה שמצטלק ונוטה ליצור קמטים על רקע יצירת קשרים לא תקינים בין סיבי הקולגן שבו. טיפול בדרמיס ייתן עור חלק וצעיר יותר.

רוב השיטות המוכרות לכירורגיה פלסטית ולרפואה אסתטית פוגעות קודם כל באפידרמיס ורק לאחר מכן, עם פחות עוצמה, בדרמיס. זה נכון לפילינג וגם לייזר.
היות ושורש הבעיה נעוץ בשכבה העמוקה יותר, הדרמיס, ברור כי שיטה שתפגע במכוון בדרמיס ופחות באפידרמיס, ותיצור גירוי להתחדשות הקולגן, תוכל לטשטש כל פגיעה בו, בין אם נובעת כתוצאה מהזדקנות, צלקות, אקנה, או פסי מתיחה.

עקב פעולתו על העור העמוק ה- eMatrix מתאים לטיפול גם עבור כתמים בעור. אני משלב אחר הטיפול גם קרם הבהרה לפי צורך.

עיקרון פעולת eMatrix מתבסס על שליחת אנרגיית חשמל בתדירות גלי רדיו אל הדרמיס. הפעולה מבוצעת דרך מגע ישיר של ראש ידית המכשיר עם העור. בקצה כל ראש קיימים 64 או 144 פינים המהווים אלקטרודות פעילות. עקב ריבוי הפינים קיימת חלוקת אנרגיה על פני שטח נרחב, המייעלת את התהליך. העור שלא עבר טיפול ומצוי בין הפינים הוא "המאגר" להתחדשות שלו.

מכשיר

גורמי סיכון עיקריים עבור טיפול ב- eMatrix הינם זיהומים ודלקות פעילים בעור, סיום טיפול ברואקוטן פחות מחצי שנה, ארועי פצעי חום (הרפס) בפנים המחייבים טיפול מונע, סרטן עור ידוע בעבר, ומרווח בן פחות משבועיים בין הטיפול לטיפול בוטוקס, חומרי מילוי וניתוחים. הטיפול אינו מתאים לבעלי שתל חשמלי בגוף דוגמת קוצב לב. כמו-כן eMatrix לא נוסה בנשים בהיריון או מיניקות.

בייעוץ לקראת טיפול eMatrix אוודא כי אין לך גורמי סיכון רלוונטים, אבדוק את טיב העור והפגמים בו (צלקות, קמטים, פסי מתיחה וכו'). רק לאחר בדיקה יסודית שלהם אוכל לתכנן תוכנית פעולה.

עוצמת גלי הרדיו המוחדרים לדרמיס מחולקת לשלוש רמות עיקריות, כאשר לכל רמה תת-רמות משלה. סף העוצמה נקבע לפי מספר משתנים:
– ככל שמספר הפינים עולה, כן העוצמה היחסית עולה עבור כל רמה.
– ככל שהעור דק יותר כן אשתמש בעוצמה נמוכה יותר (למשל, עור עפעפיים).
– ככל שהצלקת או הקמט משמעותיים יותר כן אשתמש בעוצמה גבוהה יותר.

אז מה קורה בטיפול?

הפעולה נעשית במסגרת המרפאה. משכה הכולל הינו כארבעים דקות.
*לפעולה יש לבוא עם עור נקי ויבש וללא כל קרם או חומר איפור.
– בתחילת הפעולה יימרח ג'ל אלחוש על כל האתרים המיועדים לטיפול. יש להמתין לאפקט מלא שלו 20 דקות לפחות. פעולת ה- eMatrix מעט כואבת ולפיכך מומלץ לבצע אלחוש מקדים.
– לאחר מכן יבוצעו ניגוב וחיטוי אינטנסיביים של העור. יש להמתין עוד 10 דקות עד לייבוש מלeMatrix – מיד אחר טיפול – דר' דן רגבא שלו. כאמור, eMatrix לא עובד בסביבת עור לחה.
– עם קבלת תנאים אופטימליים יבוצע הטיפול. אורכו כ- 10 דקות. מיד אחריו יופיע אודם בנקודות שעברו טיפול. אודם זה נעלם תוך כיום. להרגעה שלו מומלץ להשתמש בתכשירים נוגדי דלקת דוגמת ביאפין.
– יום-יומיים לאחר מכן נוצרים גלדים קטנים כהים במקום (פעולת הפינים) שיפלו תוך זמן קצר.
– אין להיחשף לשמש ישירה ללא מקדם הגנה של 30SPF לפחות בחודש הראשון אחר הפעולה.

תגובה מיידית של העור לטיפול

טיפול פנים מייד אחרי

עליך לזכור, כי צורת המרקם הסופי של העור תראה רק לאחר כחודש ויותר, פרק הזמן שלוקח לעור להתחלף לחלוטין. בדרך כלל יש צורך לפחות בחמישה טיפולים עוקבים בטווח כחודש אחד מהשני לקבלת אפקט משמעותי. מספיק טיפול תחזוקה פעם בשנה לקמטים ועבור מיצוק עור.

סיבוכי eMatrix נדירים מאד. הם כוללים: צריבה אודם ניכרים עקב תהליכי דלקת, כוויה נקודתית, עודף או חוסר פיגמנט באתר הטיפול והצטלקות. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.