ת"א

נתניה

מתיחת זרועות

כיום ברור, כי עודף משקל הינו סיכון משמעותי לבריאות ומלווה בתחלואה ניכרת וירידה באיכות החיים. ירידה מסיבית במשקל הפכה לטרנד פופולרי לא רק בריאותי אלא אף בתוכניות ריאליטי שונות.

מדוע עושים ניתוח מתיחת זרועות?

אבל מה קורה אם אכן יורדים במהירות במשקל? האם הגוף שלנו מסוגל להתמודד עם ההתרוקנות המהירה של רקמת השומן? – מסתבר שלא. רקמת העור והרקמות מתחת לעור מאבדות מהאלסטיות שלהן תוך כדי ההשמנה וההרזיה, ואינם מסוגלים להתכווץ טוב. כתוצאה מכך נוצרים עודפי עור ניכרים וייתכן אף פסי מתיחה לא אסתטיים. המראה הנפול של הפנים וכלל הגוף אינו אסתטי ומלווה בעוגמת נפש. כפיתרון לכך נוצרו הניתוחים המתקנים הבאים: הרמת שדיים, הקטנת שדיים, מתיחת בטן ואף שאיבת שומן. ניתן לקרוא על כולם באתר זה.

ניתוח מתיחת זרועות הוא הפיתרון הטוב ביותר להיפטר מעודפי העור והשומן בזרועות אחר ירידה משמעותית במשקל. למרות רתיעה מובנת מפני צלקות הניתוח, ניתוח עיצוב זרועות מאד אפקטיבי: בדרך כלל ניתן לרדת במידת היקף אחת עד שתיים אחר כל ניתוח. כמו-כן אחוזי הצלחת עיצוב זרועות גבוהים מאד ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל הנוכחי. עיקרון ניתוח חיטוב זרועות פשוט: הסרת עודפי עור ושומן ביחד, תוך שאיבת מוקדים נוספים עם עודפי שומן. ניתוח זה מבוצע בהרדמה כללית. משך מתיחת זרועות הינו כשעתיים.

מי מתאים לניתוח מתיחת זרועות ומהם גורמי הסיכון?

ניתוח מתיחת זרועות מתאים לכל בעל/ת עודפי עור ושומן במקומות אלה וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18 ומעלה. במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה עליה לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח ישתנו עקב כניסה להיריון נוסף. כל שינוי במשקל מעל 5 ק"ג יוכל לשנות את צורת הזרועות אחר הניתוח.

גורמי סיכון עיקריים הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), לחץ דם גבוה, עישון ועודף משקל. יש להפסיק לעשן ו/או להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן יש לאזן היטב את לחץ הדם טרם הניתוח. הניתוח לא יבוצע לבעלי משקל עודף ניכר: במצב זה הסיכון עולה מאד לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, פתיחת חתכי ניתוח, זיהומים וריפוי איטי מאד. יש לרדת טרם הניתוח למשקל רצוי ולהיות יציב/ה עליו לפחות לשלושה חודשים. כמו-כן יש להתכונן לניתוח מבחינה תזונתית: חסר בחלבונים ואנמיה יכולים להשפיע לרעה על ההחלמה מהניתוחים וריפוי צלקות הניתוח. במידה וירדת באופן מסיבי ומהיר במשקל אפנה אותך לפנות לייעוץ תזונאית כהכנת חובה לקראת הניתוח, בכדי לוודא כי הינך מוכן לניתוח מבחינת חלבוני הגוף, ויטמינים ויתר חומרי הבניה החיוניים. ירידה במשקל מסוג זה עלולה לשבש את ספיגת החמורים החיוניים ולהפריע לריפוי אחר ניתוח.

חלוקת איזור ניתוח מתיחת זרועות

עודפי עור בזרוע

אזורי הגפה העליונה נחלקים לארבעה: אמה (איזור 1), זרוע (איזור 2), בית שחי (איזור 3) וחזה צדדי (איזור 4). עודפי עור בבית השחי והזרוע הקרובה ניתנים להסרה עם צלקת מוסווית היטב (סימון ירוק). עודפי עור לכל אורך הזרוע יסתיימו בצלקת אורכית בחלק האחורי של הזרוע, ובבית השחי. אין להקל ראש בצלקות, היות והן עלולות לבלוט. היות ורוב ימות השנה אנו לבושים בחולצות קצרות וגופיות (שלא לדבר על בגדי ים) הרי שמראה הצלקת באופן פרדוקסלי עלול למשוך יותר תשומת לב מאשר מראה זרוע עם עודפי עור.

בדיקות לפני ניתוח מתיחת זרועות

בייעוץ לקראת עיצוב זרועות בניתוח אבדוק את משקלך מול גובהך והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינך במשקל יתר מסוכן לניתוח. כמו-כן אבדוק את צורת הזרועות, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם. לפי בדיקות הדם העדכניות אוודא כי לא קיים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי אחר הניתוח.

טכניקת ניתוח מתיחת זרועות

הסרת עודפי עור

טרם הניתוח אסמן את קווי החתך המתוכננים בירכיים ובזרועות. באם נמצא כי ישנו צורך בשאיבת שומן נלווית – אסמן את שטחי השאיבה גם-כן.

אני מבצע את מתיחת הזרועות בשיטת צלקת "L" הפוכה של ד"ר הורביץ. שיטת עיצוב זרועות זו מבטיחה הסרה מקסימלית של "הכנפיים" (הידלדלות עור הזרוע) סמוך למוצא הזרוע. חתך חיטוב זרועות בניתוח הינו לאורך הזרוע מקו פנים המרפק, עד וכולל בית השחי. סימון עודף העור להסרה מבוצע טרם הניתוח, תוך פריסת הזרועות לצדדים. טרם הסרת העור אני שואב את רקמת השומן העמוקה במקום בכדי להימנע מפגיעה בדרכי הלימפה החיוניות לניקוז. מוקדי עודף שומן נוספים יישאבו לפי צורך. לאחר הסרת העור נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים (חיצים לבנים). לקראת סיום הניתוח יושאר נקז בכל זרוע בשילוב אגידה אלסטית למשך שבוע.

מהלך ההתאוששות מניתוח מתיחת זרועות

במהלך שבוע-שבועיים אחר הניתוח קיימים כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הזרועות, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור. לפיכך, מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים.
לגבר: נא לבדוק טיפים נוספים באתר.

ריפוי מלא של חתכי הניתוח יכול לקחת מספר שבועות, ובכל מקרה תהיינה צלקות. אלה יכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום. זו הבעיה העיקרית בניתוח: בעוד שניתן ללכת במכנסיים או שמלה ולהסתיר קיום צלקות ניתוח אחר מתיחת ירכיים, הרי שלא ניתן להסתיר את צלקות הניתוח בפנים הזרועות בקיץ, בגופיה או חולצה.

סיבוכי ניתוח מתיחת זרועות נדירים. הם כוללים: דימום המחייב התערבות בחדר ניתוח, סרומה, זיהום, ואסימטריה. אלה ניתנים לטיפול בהשגחת רופא. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום