ת"א

נתניה

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח גוף פופולארי והפיתרון הטוב ביותר לעיצוב בטן רפויה עם עודפי עור ושומן אחר לידות ו/או ירידה משמעותית במשקל. הניתוח מאד אפקטיבי: בדרך כלל ניתן לרדת במידת היקף אחת עד שתיים אחר הניתוח. כמו-כן אחוזי הצלחת ניתוח מתיחת בטן גבוהים מאד ותוצאותיו נשמרות לטווח ארוך ביותר. הניתוח פשוט: הסרת עודפי עור ושומן ביחד, תוך הידוק שריר הבטן ליצירת טליה כפי שהיתה בעבר ותיקון בטן רפויה. ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית. משכו כשעתיים וחצי.

אילו גורמי סיכון ישנם לניתוח מתיחת בטן?

גורמי סיכון עיקריים הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), לחץ דם גבוה, עישון ועודף משקל. יש להפסיק לעשן ו/או להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן יש לאזן היטב את לחץ הדם טרם הניתוח. הניתוח לא יבוצע לבעלי משקל עודף ניכר: במצב זה הסיכון עולה מאד לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, פתיחת חתכי ניתוח, זיהומים וריפוי איטי מאד. יש לרדת טרם הניתוח למשקל רצוי ולהיות יציב/ה עליו לפחות לשלושה חודשים. כמו-כן יש להתכונן לניתוח מבחינה תזונתית: חסר בחלבונים ואנמיה יכולים להשפיע לרעה על ההחלמה מהניתוחים וריפוי צלקות הניתוח. במידה וירדת באופן מסיבי ומהיר במשקל אפנה אותך לפנות לייעוץ תזונאית כהכנת חובה לקראת הניתוח, בכדי לוודא כי הינך מוכן לניתוח מבחינת חלבוני הגוף, ויטמינים ויתר חומרי הבניה החיוניים. ירידה במשקל מסוג זה עלולה לשבש את ספיגת החמורים החיוניים ולהפריע לריפוי אחר ניתוח.

למי מתאים הטיפול?

ניתוח מתיחת בטן מתאים לכל בעל/ת בטן רפויה עם עודפי עור ושומן וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18 ומעלה. במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה עליה לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח ישתנו עקב כניסה להיריון נוסף. כל שינוי במשקל מעל 5 ק"ג יוכל לשנות את צורת הבטן אחר הניתוח.

בייעוץ אבדוק את משקלך מול גובהך והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינך במשקל יתר מסוכן לניתוח. כמו-כן אבדוק את צורת הבטן, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם. לבסוף, אבדוק קיום בקעים (=חולשת דופן בטן מקומית) בטבור ובבטן. בקעים אלה ייתכן ויצריכו תיקון במהלך הניתוח.

מה עושים בניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן

טרם הניתוח אסמן את קו החתך הבטני וקו לאורך אמצע הבטן. באם נמצא כי ישנו צורך בשאיבת שומן מהמותניים  – אסמן את שטחי השאיבה גם-כן.

מתיחת בטן מבוצעת דרך חתך לרוחב תחתית הבטן. דרך חתך זה אני מפריד את קיר הבטן (=עור הבטן והרקמה הרכה מתחתיו) משרירי הבטן, תוך שמירה על שלמות הטבור. המיקום הנמוך של חתך הניתוח מסווה אותו היטב ומאפשר לבישת מכנסיים קצרים וחשיפת הבטן. במהלך הניתוח אהדק לפי צורך את מעטפת שרירי הבטן (חיצים אפורים בציור). הסרת עודפי עור ושומן הבטן  ומתיחת קיר הבטן (חץ לבן תחתון בציור) מבוצעות לאחר מכן לפי הסימון הראשוני. שאיבת השומן במותניים, באם תוכננה, תבוצע לקראת סוף הניתוח, כעיצוב סופי לצידי המותניים אחר המתיחה. לקראת סיום הניתוח מוחדר נקז בקוטר 4 מ"מ אל חלל הניתוח לכל צד לניקוז הפרשות ומניעת בצקת. נקזים אלה יושארו למספר ימים לפחות, עד לירידת ההפרשה בהם אל מתחת ל- 30 סמ"ק ליממה. לגבר: נא לבדוק טיפים נוספים באתר.

ניתוח מיני מתיחת בטן

זהה לניתוח מתיחת בטן מלא באופיו (אורך צלקת הניתוח מעט קצר יותר מאשר בניתוח מלא). מצד שני, ניתוח מיני מתיחת בטן מסיר עודפי עור ושומן רק מתחת לקו הטבור ונועד לעודפי עור קלים בלבד עם בטן רפויה רק בחלקה התחתון. גם ניתוח מיני מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית וכולל הידוק שרירי בטן באתר הניתוח. ההבדלים: נקזים לעתים לא יוכנסו וההתאוששות מהניתוח מהירה יותר.

צלקת T הפוך

ניתוח מתיחת בטן

קיימים מקרים נדירים יחסית, בהם עודפי העור והשומן אינם מרוכזים בתחתית הבטן אלא קרוב למרכזה. במקרים אלה, מיקום צלקת הניתוח בתחתית הבטן יכול ליצור מתח רב מאד שלא יאפשר סגירה קלה, או יגרום לסבל עורי ניכר באם הסגירה תבוצע בכוח. בכדי לפתור בעיה זו אני משתמש בהארכה אנכית של קו הניתוח במרכז, כלפי הטבור. הצלקת המרכזית בדרך כלל פחות מורגשת יחסית לצלקת התחתונה.

התאוששות מניתוח מתיחת בטן

עם סיום ניתוח מתיחת בטן עליך ללבוש חגורת בטן לשבועיים. במהלך תקופה זו קיימים כאבים, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור הבטן, ולעתים נדירות מאד – שינויי תחושה בקדמת הירכיים. מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים, ולא לשכב על הבטן לפחות לחודש. מצד שני, בכדי למנוע היווצרות קרישי-דם בוורידי הרגליים, עליך להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה, למעט בשינה.

עליך לזכור, כי צורת הבטן הסופית תראה לאחר מספר חודשים: רקמת הבטן מצויה בתהליכי ריפוי ובניה מתמשכים. התייצבותם אורכת זמן רב. עקב מתיחת עור הבטן כלפי מטה פועלים עליו כוחות מנוגדים היכולים להעלות את קו הצלקת עם הזמן. שינוי הגובה הינו קטן.

סיבוכי הניתוח נדירים. הם כוללים: דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח, סרומה, צלקות מעובות ו/או רחבות, ריפוי איטי וזיהום. סיבוכים מאד נדירים כוללים קרישי דם בוורידי הרגליים ותסחיפים לריאות. אלה ניתנים לטיפול עם אשפוז בבית חולים, ולאחר מכן – טיפול פומי בבית. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום