ת"א

נתניה

הגדלת חזה

תוכן עניינים - לחצו לניווט מהיר

ניתוח הגדלת חזה, הגדלת שדיים הינו הפופולרי ביותר מבין כל הניתוחים האסתטיים. מטרת הניתוח היא להגדיל שדיים קטנים או למלא שדיים שהתרוקנו. בניתוחי הגדלת חזה השדיים מוגדלים על ידי הכנסת שתל סיליקון לכיס שנוצר מתחת לשד, דרך חתך מתחת לקפל השד. ניתוח הגדלת חזה אותם אני מבצע נעשים בהרדמה כללית. משכם כשעה עד שעה וחצי.

ניתוח הגדלת חזה - באילו מקרים נרצה לבצע?

במקרה חזה מרוקן ומעט נפול תמיד קיימת ההתלבטות בין הגדלה (מילוי) לבין הרמת חזה. לפי דעתי אין צורך להרים אוטומטית כל חזה מרוקן, בפרט אם החזה המקורי לא היה גדול מאד, אם את צעירה, לא סיימת את תכנון המשפחה או את אינך מעוניינת בצלקות ניתוח מרובות. ניתוח הגדלת חזה בהחלט יכול להפוך חזה לא יפה לחזה מושך יותר. עליך לזכור כי במקרה זה שתל הסיליקון יהיה גדול יותר. אחרי ניתוח הגדלת חזה החזיה ובגד הים יתמכו בחזה ויהפכו למאוד מחמיאים עבורך…

גורם סיכון עיקרי בניתוח הגדלת שדיים הינו נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות, או הפרעות בקרישת הדם). לפיכך יש להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן תיבדק תקינות קרישת הדם.

היות והשדיים מסיימים את התפתחותם רק לאחר הבגרות המינית, הניתוח אינו מומלץ לפני גיל 17-18. במידה וטרם סיימת את לידותיך המתוכננות עליך לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח ישתנו עקב כניסה להיריון נוסף. לכן, אמליץ לך לדחות ניתוח הגדלת חזה במידה ואת מתכננת להיכנס להיריון בטווח השנה הקרובה. בנוסף, כל שינוי במשקל מעל 5 ק"ג יוכל לשנות את צורת השדיים אחר הניתוח.

פגישת ייעוץ לפני הגדלת חזה - קודם כל מתייעצים!

בייעוץ לפני הגדלת חזה, את תישאלי לגבי מחלות שדיים, סרטן שד או סרטן שחלות במשפחתך. כמו-כן תבוצע בדיקת שדיים. בדיקת ממוגרפיה עדכנית ותקינה תידרש מגיל 35 ומעלה. במידה וקיים רקע רפואי מתאים או בדיקה מחשידה – עליך להיבדק בידי כירורג שד כמו-כן טרם הניתוח.

השיטה המתאימה ביותר לכל אחד מניתוחי הגדלות השדיים נקבעת לפי מידות השד, צורתו וצורת בית החזה, ומותאמת, ככל שניתן, לציפיות האשה. לכן ניתן לקבוע את שיטת ניתוח הגדלת חזה המתאים עבורך לאחר פגישה.

מיקום החתך המועדף עלי בניתוח הגדלת חזה הינו מתחת לקפל כל שד. אורכו כ- 4-5 ס"מ והוא מוסווה היטב במיקום זה. חתך סביב העטרה נשמר לאותם מקרים בהם גבולות השד נקבעים במהלך הניתוח ולא ניתן להתחייב על חתך תחתון, דוגמת חזה טובולרי או חזה לא סימטרי.

ניתוח הגדלת חזה
הדגמת ניתוח שד

שיטות הגדלות חזה נפוצות:

1. מישור משולב (חלק עליון – מתחת לשריר, חלק תחתון – מעל לשריר): 

לנשים עם רקמת שד דקה, שדיים מעט נפולים, המצויים בקו השריר או מעט מתחתיו. שיטה זו מסווה את השתל בחלקו העליון של השד ודואגת למילוי השד בחלקו התחתון.

2. מתחת לשריר החזה הגדול: 

לנשים עם רקמת שד דקה, שדיים קטנים ולא נפולים, המצויים בקו השריר. שיטה זו מבטיחה שד מעוצב בגובה השריר, בלא שיראה השתל.

שיטות להגדלת חזה

3. מעל שריר החזה הגדול: 

לנשים עם רקמת שד מספיק עבה בכדי להסוות את שתל הסיליקון, עם שדיים מעט נפולים אך מלאים, המצויים מתחת לקו השריר. שיטה זו מבטיחה כי השתל יהיה בדיוק בגובה השד ולא מעליו.

שיטה להגדלת חזה

שתלי סיליקון לחזה

השתלים שנועדו להגדלת שדיים הינם שתלי סיליקון. שתלי מי מלח אינם בשימוש למטרה זו אלא לשחזור שדיים.

שתלי הסיליקון הקיימים היום מורכבים ממעטפת מחוספסת רבת שכבות של סיליקון, וסיליקון לא נוזלי ברמת צמיגות בינונית עד גבוהה. צמיגות זו אינה מאפשרת לסיליקון לדלוף, גם אם השתל נקרע.

קיימים שני סוגי שתלים עיקריים: שתל כיפתי, ברמות גובה שונות (נמוך-בינוני-גבוה), המצוי ברוב הגדלות השדיים, ושתל אנטומי (דמוי אגס), באורכים שונים. נפח השתלים עולה בקפיצות של 20-30 סמ"ק (למשל 250, 275, 300 סמ"ק).

סוגי שתלים להגדלת חזה
סוגי שתלים להגדלת חזה

בחירת שתלי סיליקון

בחירת סוג השתל להגדלה תלויה במבנה השד, צורת בית החזה ורצון האשה. נפח השתל יוגבל לפי אלסטיות רקמת השריר והשד, ממדי בית החזה, וגודל הכיס שנוצר. למשל, לבעלות בית חזה צר לא יהיה ניתן להכניס שתל גדול: אין שטח מספיק לכך.

התאמת השתל לשד מבוצעת בחדר ניתוח, עם הכנסת שתל סיליקון סטרילי בנפח וצורה הנראים מתאימים ("סייזר"). לאחר הכנסת שתלי הסיליקון המתאימים ייסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים, אותם אין צורך להוציא.

עם סיום ניתוח הגדלת חזה עליך ללבוש חזיית ספורט לחודש. החזיה המועדפת נסגרת מלפנים, ללא ברזלים, עדיף בצבע שחור. המידות יינתנו לך לאחר בדיקת השדיים. מטרת החזיה היא קיבוע השדיים במהלך תקופת ההחלמה מהניתוח בכדי לאפשר לשתלים ליצור מעטפת סביבם במיקום הנכון. הצבע השחור נועד לטשטש הפרשות אפשריות מחתכי הניתוח.

כיום, כל חברת שתלים נותנת תעודת אחריות לשתלי הסיליקון. החברה תדאג לשתל חלופי באם נמצא כי שתל סיליקון נקרע באופן ספונטני אחר הניתוח. לאחר הניתוח אמליץ בפניך להיות במעקב כל שנה עד שנתיים בכדי לוודא את תקינות השתלים. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ממליץ על החלפת שתלי סיליקון כל 15 שנה.

*הסרטון תורגם על ידי ועד האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

החלמה מניתוח הגדלת שדיים

משך ההחלמה הראשונית הינו שבועיים בממוצע. במהלך תקופה זו קיימים כאבים (בפרט בהגדלה מאחורי השריר), שטפי דם עוריים, בצקות ונפיחויות, בליטת הפטמות ואף שינויי תחושה בשד ובפטמה. כל התסמינים הללו חולפים במהלך השבועות לאחר מכן. מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים, ולא לשכב על הבטן לפחות לחודש. הגדלת שדיים אינה מפריעה להנקה או לכל פעילות גופנית שהיא.

עליך לזכור, כי צורת השדיים הסופית תראה לאחר מספר חודשים: רקמת השד מצויה בתהליכי ריפוי ובניה מתמשכים. התייצבותם אורכת זמן רב.

במהלך השנים לאחר ההגדלה תעברי ביקורות שדיים תקופתיות. בבדיקת שדיים על ידי כירורג ובממוגרפיה עליך לציין כי עברת ניתוחים פלסטיים. עליך לדעת כי הגדלת חזה יכולה למסך על חלק מרקמת השד בבדיקות הדמיה.

סיבוכי ניתוח הגדלת חזה או שדיים נדירים והם כוללים: דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח, זיהום, קפלי שתל בקוטב עליון, התקשות קופסית השתל, צלקות מעובות ו/או רחבות, סיבוב השתל סביב עצמו ופתיחת שולי חתך הניתוח. לעתים נדירות ביותר תיתכן פקקת ורידים שטחיים (מחלת מונדור). החל משנת 2017 ידוע על מקרים נדירים ביותר בהם אובחנה לימפומה של הקפסולה (הרקמה המבודדת את שתל הסיליקון מהגוף) הקרויה ALCL. כמו-כן דווחו מקרים נדירים עוד יותר בהם נמצא קשר מסויים בין שתלי סיליקון למחלות אוטואימוניות. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לקביעת תור לייעוץ התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

תמונות לפני ואחרי הגדלת חזה

הגדלת חזה
לפני ביצוע הניתוח
הגדלת חזה
לאחר הגדלת חזה במישור משולב
הגדלת חזה
לפני הניתוח
הגדלת חזה
לאחר הגדלת חזה מתחת לשריר
הגדלת חזה מעל השריר
טרם ביצוע הניתוח
תמונות הגדלת חזה
לאחר אחרי הגדלת חזה מעל לשריר

שאלות נפוצות שבדרך כלל שואלים אותנו

הסיבוכים קיימים אך ניתנים לטיפול: דימום (ניקוז), זיהום (אנטיביוטיקה), התכווצות קופסית (שינוי מיקום השתל והחלפתו), קרע בשתלים (החלפה), תגובה אוטואימונית (מאד-מאד נדירה, הוצאת שתלים), גידולי המעטפת (BIA-ALCL מאד-מאד נדירה, הוצאת השתלים והמעטפת)

כן, בדרך כלל כאבים, נפיחות, שינויים בתחושת הפטמות והשדיים.

זמן ההחלמה בדרך כלל נע בין שבוע לשבועיים.

משך הניתוח הינו כשעה.

שבועיים לאחר הניתוח ניתן להתחיל בפעילות הדרגתית. חודש אחרי ניתוח אפשר לחזור לפעילות מלאה.

ניתוח הגדלת חזה עולה בטווח 16000-18000 ש"ח, תלוי במורכבות שלו (תיקון מול ניתוח ראשוני, למשל).

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום