ת"א

נתניה

הרמת גבות

הרמת גבות, בפרט לצדדים, משווה מראה צעיר ומושך יותר את העין. גבות מורמות הן חלק מ"המראה החתולי" אותו אוהבים רבים.

באנשים צעירים ניתן להרים את הגבות על ידי טיפול בבוטוקס ®: החלשה סלקטיבית של השרירי שמורידים אותן, שריר העפעפיים מהצד (אורביקולריס) והשרירים בין הגבות (שרירי הגלבלה).

באנשים מבוגרים יותר, עם התרוקנות הרקות והשומן מתחת לגבה (=נפילת הגבות עקב התרוקנות), מילוי בחומצה היאלורונית  ייתן נפח יפה וצעיר יותר ואף יעזור להחזרת הגבה למקומה הקודם.

ניתוח הרמת גבות הוא ניתוח פנים אשר חשוב במיוחד להשלמת מתיחת העפעפיים העליונים ולמניעת חזרה של המראה העצוב או העייף לאחר ניתוח עפעפיים

במידה וכל אלה לא עזרו, ו/או קיימת נפילת גבות משמעותית מאד, או במידה ומתוכנן ניתוח מתיחת עפעפיים עליונים – אני ממליץ לבצע ניתוח הרמת גבות.

ניתוח הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות הוא המשלים העיקרי עבור נתוח צניחת עפעפיים עליונים וניתן לביצוע באותו זמן. מטרת נתוח הרמת גבות הינה לתקן את צניחת החלק הצדדי של הגבות על העפעפיים העליונים. הרמת גבות מבוצעת בהרדמה מקומית, עם טשטוש לפי צורך. משכה נע בין פחות משעה (הרמת גבות בלבד) לשעה וחצי (כולל ניתוח עפעפיים).

מילה לגבי הרמת גבות על ידי חוטים: מנסיוני, הרמת גבות על ידי חוטים אינה אפקטיבית יותר מבוטוקס ® ומילוי. כמו-כן כרוכה בפרוצדורה מורכבת יותר, עם סיכון לפגיעה בכלי דם במקום.

גורמי סיכון עיקריים של ניתוח הרמת גבות הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), ולחץ דם גבוה. לפיכך, יש להפסיק נטילת מדללי דם כשבועיים טרם הניתוח ולאזן היטב את לחץ הדם.

השינויים המשמעותיים במראה הגבות נצפים בדרך כלל לא לפני גיל 45. מגיל זה ואילך הניתוח נפוץ ביותר. עקב עיצוב גבות לעתים הצניחה שלהן לא נראית לעין לא מיומנת, היות וצורתן משווה להן מיקום נורמלי ולא צנוח. לכן יש מקום לבדיקה מדוייקת של הצניחה שלהן.

המראה האופייני לגבה צנוחה הינו כיסוי עפעף עליון והדגשת קפל עפעף צדדי.

הרמת גבות

ייעוץ ובדיקות שלפני טיפול הרמת גבות

בייעוץ טרם ניתוח הרמת גבות אתעד בעיות עיניים כרוניות ובעיות ראיה קיימות. אבצע בדיקה גופנית שתכלול בדיקת צניחת גבות. בבדיקה זו אקבע את המצח מעל הגבה ואבקש ממך לעקוב אחר תנועת ידי השניה כלפי מעלה. באם הגבה צנוחה שריר המצח יעלה אותה באופן לא רצוני.
כמו-כן אבדוק את תנועתיות עיניים, שדות ראיה, חוזק עפעף תחתון, היפוך גלגלי עיניים, מיקום גלגל העין יחסית ללחי ומיקום זוויות עיניים פנימיות אל מול חיצוניות ועוד. הפניה לבדיקת רופא עיניים תומלץ לפי ממצאי הבדיקה.

במידה וצניחת גבות אובחנה ולא תתוקן בניתוח הרמת גבות, הרי שאפקט ניתוח עפעפיים עליונים לא יהיה מקסימלי: תמיד ייוותרו קפלים אחר המתיחה עקב הגבות הצנוחות.

ניתוח הרמת גבות מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש והוא נעשה בצמוד לניתוח עפעפיים עליונים.

טכניקות הרמת גבות שונות

הרמת גבות

לרוב, הגבות זקוקות למעט הרמה. לפיכך, לצורך הרמת הגבות ניתן להשתמש בחתך פנימי המבוצע דרך חתך ניתוח עפעפיים עליונים, ולהפריד דרכו את הרקמה מתחת לגבה. הפרדה זו תיצור הרמה אוטומטית של הגבה למידה הרצויה.

במידה והגבות צנוחות מאד, אשתמש בחתך חיצוני באזור הרקות, בקו השיער. בשיטה זו אורך חתך הניתוח הוא 3-4 ס"מ, מוסווה בקו השיער. דרך אותו חתך יופרד עור המצח מהרקמה הרכה מתחתיו עד לקו הגבה, כך שיהיה ניתן להרים את שולי הגבה. הרקמה הרכה תקובע מחדש. סגירת העור נעשית בדרך כלל בתפר נספג ללא צורך בהסרתו.

הרמת גבות בגברים שונה: לחלקם קו שיער נסוג או קרחת של ממש. במצב זה חתך הניתוח המומלץ יהיה ממש מעל קו הגבה, מוסווה בחריצי המצח.

התאוששות לאחר הניתוח

ההתאוששות מניתוח הרמת גבות היא מהירה. בדרך כלל אין צורך בהשגחה ללילה אלא למספר שעות בלבד. לאחר הניתוח יונחו קומפרסים קרים על אתרי הניתוח למספר שעות, למניעת המשך שטפי דם ובצקות.

משך ההחלמה הראשונית אחר נתוח הרמת גבות הינו כשבוע עד שבועיים. במהלך זמן זה ייווצרו שטפי דם ובצקות. ייתכן והספיגה שלהם תתארך מעבר למשך ההחלמה הראשונית. הכאבים אינם חזקים מאד. כמו-כן אין לחפוף ראש ליומיים-שלושה ואין להסתפר לשלושה שבועות.

צלקות הניתוח בקו השיער הינן עדינות מאד בדרך כלל. הן נעשות מטושטשות כמעט לחלוטין תוך מספר חודשים. חסר שיער במקום נדיר.

אפקט הרמת גבות נע בטווח חמש שנים ועלול להיות קצר יותר. המשך תלוי בגורמים רבים: גיל, טיב העור, עישון, חשיפה לשמש, מחלות רקע, תרופות ועוד. רוב הגורמים אינם ניתנים לשינוי בידי המנתח.

סיבוכי הניתוח נדירים. הם כוללים: דימום המחייב ניקוז בחדר ניתוח, פעירת שולי חתך ניתוחזיהום, שינוי קו השיער ו/או נשירת שיער מקו הצלקות, פגיעה בתחושת עור הקרקפת, פגיעה בעצבוב שרירי הפנים והחמרה באסימטריה קיימת. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום