ת"א

נתניה

מתיחת ירכיים

כיום ברור, כי עודף משקל הינו סיכון משמעותי לבריאות ומלווה בתחלואה ניכרת וירידה באיכות החיים. ירידה מסיבית במשקל הפכה לטרנד פופולרי לא רק בריאותי אלא אף בתוכניות ריאליטי שונות.

מדוע עושים ניתוח מתיחת ירכיים?

אבל מה קורה אם אכן יורדים במהירות במשקל? האם הגוף שלנו מסוגל להתמודד עם ההתרוקנות המהירה של רקמת השומן? – מסתבר שלא. רקמת העור והרקמות מתחת לעור מאבדות מהאלסטיות שלהן תוך כדי ההשמנה וההרזיה, ואינם מסוגלים להתכווץ טוב. כתוצאה מכך נוצרים עודפי עור ניכרים וייתכן אף פסי מתיחה לא אסתטיים. המראה הנפול של הפנים וכלל הגוף אינו אסתטי ומלווה בעוגמת נפש. כפיתרון לכך נוצרו הניתוחים המתקנים הבאים: הרמת שדיים, הקטנת שדייםמתיחת בטן ואף שאיבת שומן. ניתן לקרוא כל כולם באתר זה.

ניתוח מתיחת ירכיים הוא הפיתרון הטוב ביותר להיפטר מעודפי העור והשומן אחר ירידה משמעותית במשקל. ניתוח זה מאד אפקטיבי: בדרך כלל ניתן לרדת במידת היקף אחת עד שתיים אחר הניתוח. כמו-כן אחוזי הצלחת עיצוב ירכיים גבוהים מאד ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל הנוכחי. עיקרון ניתוח חיטוב ירכיים פשוט: הסרת עודפי עור ושומן ביחד, תוך שאיבת מוקדים נוספים עם עודפי שומן. ניתוח זה מבוצע בהרדמה כללית. משך מתיחת ירכיים הינו כשעתיים וחצי.

מי מתאים לניתוח מתיחת ירכיים ומהם גורמי הסיכון?

ניתוח מתיחת ירכיים מתאים לכל בעל/ת עודפי עור ושומן במקומות אלה וללא עודף משקל מסוכן, מגיל 18 ומעלה. במידה ומדובר באשה שטרם סיימה את לידותיה עליה לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח ישתנו עקב כניסה להיריון נוסף. כל שינוי במשקל מעל 5 ק"ג יוכל לשנות את צורת הירכיים והזרועות אחר הניתוח.

גורמי סיכון עיקריים הינם נטיה לדמם מוגבר (עקב נטילת מדללי דם: אספירין, ויטמינים או תרופות הומיאופתיות למשל), לחץ דם גבוה, עישון ועודף משקל. יש להפסיק לעשן ו/או להפסיק לקחת מדללי דם לפחות שבועיים טרם הניתוח. כמו-כן יש לאזן היטב את לחץ הדם טרם הניתוח. הניתוח לא יבוצע לבעלי משקל עודף ניכר: במצב זה הסיכון עולה מאד לבעיות נשימתיות אחר הניתוח, קרישי דם בוורידי הרגליים, פתיחת חתכי ניתוח, זיהומים וריפוי איטי מאד. יש לרדת טרם הניתוח למשקל רצוי ולהיות יציב/ה עליו לפחות לשלושה חודשים. כמו-כן יש להתכונן לניתוח מבחינה תזונתית: חסר בחלבונים ואנמיה יכולים להשפיע לרעה על ההחלמה מהניתוחים וריפוי צלקות הניתוח. במידה וירדת באופן מסיבי ומהיר במשקל אפנה אותך לפנות לייעוץ תזונאית כהכנת חובה לקראת הניתוח, בכדי לוודא כי הינך מוכן לניתוח מבחינת חלבוני הגוף, ויטמינים ויתר חומרי הבניה החיוניים. ירידה במשקל מסוג זה עלולה לשבש את ספיגת החמורים החיוניים ולהפריע לריפוי אחר ניתוח.

בדיקות לפני ניתוח מתיחת ירכיים

בייעוץ לקראת עיצוב ירכיים בניתוח אבדוק את משקלך מול גובהך והיחס ביניהם, בכדי לוודא כי אינך במשקל יתר מסוכן לניתוח. כמו-כן אבדוק את צורת הירכיים ו/או הזרועות, עודפי עור ושומן קיימים ומיקומם. לפי בדיקות הדם העדכניות אוודא כי לא קיים חסר בחומרי בניה בגוף או אנמיה העלולים להפריע למהלך הריפוי אחר הניתוח.

טרם הניתוח אסמן את קווי החתך המתוכננים בירכיים. באם נמצא כי ישנו צורך בשאיבת שומן נלווית – אסמן את שטחי השאיבה גם-כן.

מתיחת ירכיים ניתנת לביצוע בשתי שיטות עיקריות, תלוי בכמות עודפי העור ומיקומם:

הסרת עודפי עור

עודפי עור לא מרובים המתרכזים בפנים הירך: חיטוב ירכיים בניתוח מבוצע לפי השיטה החדשנית של המנתח האמריקני ד"ר מטרסו (Matarasso). חתך הניתוח הינו קרוב למפשעה, ולרוחב כל ירך. החתך מוסווה היטב בפנים הירך ואינו נראה לעין גם במכנסונים קצרים, לרוב. סימון עודף העור להסרה מבוצע טרם הניתוח, תוך שכיבה על הגב ואימות הסימון בעמידה לאחר מכן. טרם הסרת העור אני שואב את רקמת השומן העמוקה במקום בכדי להימנע מפגיעה בדרכי הלימפה החיוניות לניקוז. לאחר הסרת העור נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים (חצים לבנים). לקראת סיום הניתוח מוחדר לפי צורך נקז בקוטר 4 מ"מ אל חלל הניתוח לכל צד לניקוז הפרשות ומניעת בצקת. נקזים אלה יושארו למספר ימים עד לירידת ההפרשה בהם אל מתחת ל- 30 סמ"ק ליממה.

הסרת עודפי עור

עודפי עור מרובים המקיפים את הירך: עיצוב ירכיים היקפי מחייב חתך ניתוח גם לאורך פנים הירך ולא רק בקרבת המפשעה. הניתוח מבוצע לפי שיטת המנתח האמריקני ד"ר הורביץ (Hurwitz): חתך הניתוח מתחיל לרוחב הירך קרוב למפשעה, ולאחר מכן יורד בקו אנכי בפנים הירך עד לקו הברך. עקב מיקומו החתך מוסווה לא רע. סימון עודף העור להסרה מבוצע טרם הניתוח, תוך שכיבה על הגב ואימות הסימון בעמידה לאחר מכן. טרם הסרת העור אני שואב את רקמת השומן העמוקה במקום בכדי להימנע מפגיעה בדרכי הלימפה החיוניות לניקוז. בדרך כלל יש צורך בשאיבת שומן משלימה לניתוח עקב צברי שומן נוספים בירך. לאחר הסרת העור נסגר חתך הניתוח בתפרים נספגים. לקראת סיום הניתוח מוחדר נקז בקוטר 4 מ"מ אל חלל הניתוח לכל צד לניקוז הפרשות ומניעת בצקת. נקזים אלה יושארו למספר ימים עד לירידת ההפרשה בהם אל מתחת ל- 30 סמ"ק ליממה.

ייתרון שיטה זו יחסית לשיטת מתיחת הירך הקלאסית הוא הצלקת הקצרה יותר, דמויית "L" הפוך, ולא צורת "T", בה קיימת זרוע קדמית יותר נראית לעין.

מהלך ההתאוששות מניתוח מתיחת ירכיים

מחוך אחר שאיבת שומן

עם סיום הניתוח עליך ללבוש מחוך מיוחד המצוי בשימוש גם עבור שאיבת שומן לשבועיים ולא להסירו גם במקלחת. אל חשש! בכל מחוך קיימים פתחים מיוחדים לכל הקשור בצרכי הגוף. מחוך זה נועד למניעת הצטברות נוזלים באתרי השאיבה, בהם יש רקמות גוף פצועות אחר הפעולה. הצטברות כזו עלולה לעוות את ריפוי הרקמה ולגרור סרומה למשך זמן ארוך. רק לחץ מתמשך ולפחות של שבועיים יכול למנוע תופעות אלה.

במהלך תקופת ההחלמה קיימים כאבים שייתכן ויגבילו את תנועת הירכיים, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות ושינויי תחושה בעור הירכיים. ריפוי מלא של חתכי הניתוח יכול לקחת מספר שבועות, ובכל מקרה תהיינה צלקות. אלה יכולות להיות מעובות ו/או רחבות עקב מתח העור במקום.

לפיכך, מומלץ להימנע ממאמצים לשבוע-שבועיים. מצד שני, בכדי למנוע היווצרות קרישי-דם בוורידי הרגליים, עליך להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה, למעט בשינה.

עליך לזכור, כי צורת הירכיים הסופית תראה לאחר מספר חודשים: רקמת הירכיים מצויה בתהליכי ריפוי ובניה מתמשכים. התייצבותה אורכת זמן רב. עקב מתיחת עור הירכיים כלפי מעלה פועלים עליו כוחות מנוגדים היכולים להוריד את קו הצלקת עם הזמן. שינוי הגובה הינו קטן.

סיבוכי ניתוח מתיחת ירכיים נדירים. הם כוללים: דימום המחייב התערבות בחדר ניתוח, סרומה, זיהום, ואסימטריה. סיבוכים מאד נדירים במתיחת ירכיים כוללים קרישי דם בוורידי הרגליים ותסחיפים לריאות. אלה ניתנים לטיפול בהשגחת רופא. לקריאה נוספת יש לפנות ללקסיקון מונחים רפואיים.

לפרטים נוספים, צרו קשר

מנתח פלסטי
מנתח פלסטי

אודות ד“ר דן רגב

ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית מוכר על ידי משרד הבריאות, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית ISAPS. דר' רגב הינו מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה. בנוסף, ד"ר רגב משמש כאחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת המומחים של שירותי בריאות כללית המצויה בהרצליה.

מנתח פלסטי - דן רגב

במה אנחנו שונים מאחרים

מרפאת בוטיק

אצלנו תקבלו יחס אישי
אתם לא עוד "מטופל"

הניסיון של ד"ר דן רגב

מומחה לכירורגיה פלסטית
ומנתח בכיר בבית חולים בילינסון
משנת 2004

אין מתמחים
ורופאים לא מנוסים

ד"ר דן רגב הוא היחיד
שמבצע טיפולים וניתוחים

שקיפות מלאה

הטיפולים מתבצעים רק לאחר התייעצות איתך לאחר שקיבלת את כל האינפורמציה הדרושה לך כדי להחליט.

בטיחות המוצרים

דר' רגב משתמש בחומרי הזרקה ושתלי סיליקון העומדים בתקנים המחמירים ביותר (FDA, CE, אמ"ר)

מטופלות ממליצות על ד"ר דן רגב

לד"ר רגב המקסים

. לא הספקתי להודות לך על הגשמת חלום שהיתממש. מעבר לד"ר, אתה אדם מדהים, אתה ואורלי. אני שמחה שהיכרתי אנשים כמותכם, ועוד יותר שהפקדתי את גופי בידיים טובות. אני מאחלת לך לך ולאורלי את כל הטוב שבעולם. באהבה ענקית… יצא מושלם.

לד"ר דן רגב היקר!!

אשר עשה עבודתו נאמנה…. ישר כח על היחס האישי המסור והחם. מלא באהבה והרבה סבלנות. מלאכתך קודש מתבצעת באדיקות להעניק לאדם חיים עם איכות לא בחסד כי אם בזכות תודה שהפכת חלום למציאות!!!

אלפי תודות..

לד"ר רגב

רציתי להודות לך על הטיפול המסור, על זמנך, וכמובן על שהפכת אותי להיות יותר יפה!!!! רציתי שתדע שאני צוהלת ברחוב משמחה, כי עשית בי שינוי שלו חיכיתי כל כך הרבה שנים. חיפשתי את האחד ומצאתי, ד"ר רגב הנחמד, כך שמעתי ומיד באתי!! אז…..שוב תודה רבה מקרב לב, אותך אזכור בכל מקום!!!!!

שלבי התהליך

פגישת ייעוץ
והיכרות

החלטה משותפת
על אופי ודרך הטיפול

הכנות לטיפול
במידה ויש צורך

התקשרו ל- 052-5307680 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

*פגישת ייעוץ כרוכה בתשלום