גניקומסטיה

טיפול גניקומסטיה

גניקומסטיה = חזה נשי לגבר, הינו תופעה מוכרת ולא נעימה אסתטית לגברים, בפרט באקלים הים-תיכוני החם, אשר נהוגות בו הליכה עם חולצות קלות וצמודות או חשיפת החזה לחלוטין בבריכה או בים.

לכל נער יש רקמת שד הגדלה מעט בגיל התבגרות אך מפסיקה לגדול עם הבשלות המינית. קיימות שלל סיבות להמשך גדילת רקמת השד לאחר סיום ההתבגרות: הנפוצה ביותר הינה ממקור לא ברור (כן, כך לפי הספרות הרפואית הקיימת!), אחריה – משקל עודף, תפוצה משפחתית ובעיה הורמונלית. ישנן תרופות הגורמות לכך כמו-כן. במקרים נדירים ביותר עלולה הגניקומסטיה להיגרם כתוצאה מגידול.

כיום, יש ניתוחים פלסטיים יעילים מאד עבור טיפול גניקומסטיה. טרם ניתוח גניקומסטיה יש להתיעץ עם הרופא המטפל בכדי לשלול בעיה אשר תגרום לחזרת הגניקומסטיה (דוגמת בעיה הורמונלית).

הרופא המטפל ייתכן וישלח אותך לבדיקת רופא מומחה בתחום בעיות הורמונליות (אנדוקרינולוג) או כירורג כללי (לבדיקת שדיים אם נמצא גוש חשוד). האנדוקרינולוג יבקש בדיקת הורמונים בדם ואילו הכירורג יבקש בדיקת הדמיה לשדיים לפי צורך (דוגמת אולטרא-סאונד או אפילו ממוגרפיה). רק לאחר וידוא כי אין מדובר בבעיה חמורה יותר יש מקום עבור ניתוח גניקומסטיה מטעמים אסתטיים.

במידה ויש עודף משקל ניכר הגורם, בין היתר, לשדיים בגבר, הרי שירידה למשקל רצוי יחד עם כושר גופני הם הפיתרון הנכון לבעיה. רק אם ייוותרו שדיים לאחר הגעה למשקל היעד בשילוב כושר גופני יהיה מקום לשקול טיפול גניקומסטיה.

לפרטים נוספים על ניתוח גניקומסטיה יש ליצור קשר בנייד 052-5307680

לקבלת מחירים לחצו כאן!