תרגול עצמי​ של חיטוב שרירי הפנים

דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
דר' דן רגב | מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר דן רגב הינו מומחה לכירורגיה פלסטית משנת 2004, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים בילינסון בפתח תקווה ואחראי על הכירורגיה הפלסטית במרפאת מומחים בהרצליה

חיטוב שרירי הפנים – תרגול עצמי

קשה לטפל בפנים כשאנחנו סגורים בבית: לא מילוי, לא בוטולינום, לא טיפולים אחרים..

יש דרכים אחרות, מעניינות, בהן אנו יכולים כן ליצור תחזוקה מסויימת של נפח הפנים ללא התערבות חיצונית גם במצב זה. אחת מהמעניינות שבהן היא חיטוב שרירי הפנים, או יוגה של שרירי הפנים.

בכדי לחטב את שרירי הבטן יש לבצע כפיפות בטן; בכדי לחטב את שרירי החזה יש לבצע שכיבות שמיכה. בכלל, בכדי לחטב כל שריר בגוף יש להפעיל אותו אל מול התנגדות. מכאן ברור, כי אם רוצים לחטב את הפנים יש צורך לעבוד גם על שרירי הפנים, נכון?

תוצאות מחקר ראשוני מתחילת שנת 2018, שבוצע בשיתוף רופאי עור באוניברסיטת נורת'ווסטרן עם מדריך היוגה גארי סיקורסקי על 16 נשים בגיל העמידה (גיל ממוצע 53) הראו כי תרגול עצמי של שרירי הפנים לחצי שעה, בסדרת תרגילים שניתנה להן, פעם ביום-יומיים מצעיר את הפנים (לפי התרשמות החוקרים) ב- 3 שנים. משך המחקר ארך כחצי שנה.

בנוסף, התרגול לא רק שלא הגביר את קמטי ההבעה אלא הצליח לשטח חלק מהם. היות ושריר פעיל יוצר הזרמת דם טובה יותר גם לעור מעליו, הגיוני לחוות גם שיפור באיכות העור (אם כי דבר זה לא נבדק באותו המחקר).

התרגיל שנמצא האפקטיבי ביותר במחקר היה עבור מרכז הפנים וחלקם התחתון. הוא נקרא הרמת לחיים (או Cheeklifter). התרגיל נועד לחיטוב הלחיים המרוקנות והנפולות. נתחיל איתו:

שיטת התרגול

הכנה

–  יש לפתוח את הפה רחב תוך הכנסת השפתיים כך שיכסו על השיניים.

–  לחייך במצב זה.

–  לשים את האצבע השניה על החלק העליון של כל לחי וללחוץ קלות.

–  להרפות את שרירי החיוך.

תרגול

–  לחייך בצורה הקודמת תוך הפעלת לחץ של האצבעות של רום הלחיים

– לחזור 10 פעמים על אותו תרגול (סט אחד).

– בסוף כל סט יש להישאר עם החיוך למשך 20 שניות.

– יש לבצע שלושה סטים ליום.

חשוב לזכור:


בהצלחה!

תרגול לחיטוב שיריר הפנים